Manager Games, spółka z  grupy kapitałowej ULG (ULTGAMES), której specjalizacją jest produkcja gier wideo z gatunku manager/ tycoon, w 2021 roku planuje debiut na rynku NewConnect. Obecnie zespół koncentruje się na dwóch autorskich tytułach z segmentu manager/ tycoon – Car Mechanic Manager 2022, którego będzie wydawcą, a także nad Drill Deal – Oil Tycoon, gdzie pełni rolę współwydawcy.

– Gry z gatunku maganer/ tycoon to propozycje dla osób, które chcą sprawdzić swoje umiejętności zarządcze i strategiczne w wirtualnym świecie. Takie projekty mogą być wzbogacone o bardzo wiele czynników, które uczynią rozgrywkę naprawdę emocjonującą – począwszy od definiowania ryzyka, poprzez zarządzanie finansami, po podejmowanie strategicznych decyzji, które mogą przybliżyć nas do określonego celu – mówi Tomasz Sobiecki, prezes Manager Games. – Od krótkiego czasu obserwujemy swoisty renesans manager/ tycoon. Gatunek ten zdobywa nowych odbiorców, przez co staje coraz bardziej rozpoznawalny. To utwierdza nas w przekonaniu, że warto zainwestować w ten segment, tworząc wysokiej jakości projekty, które będą dostosowane na różne platformy. W oparciu o takie działania chcemy budować stabilną pozycję na rynku gamedev i stać się partnerem do współpracy również dla innych studiów z branży – mówi Tomasz Sobiecki, prezes Manager Games.

Flagowym projektem z portfolio wydawniczego Manager Games jest Car Mechanic Manager 2022 w wersji na PC. Gra została oparta na silniku Unity. Gracz wcieli się w niej we właściciela warsztatu samochodowego, a jego zadaniem będzie zbudowanie najlepszej sieci napraw na rynku. Docelowo CMM 2022 będzie też portowany na konsole. Producentem tytułu jest Pyramid Games. Aktualnie spółki pracują nad zwiastunem, który zaprezentuje możliwości gry.

Manager Games zostało także współwydawcą gry Drill Deal – Oil Tycoon w wersji na PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. Aktualnie opracowywane są nowe eventy, rozszerzenia mechanik gry oraz poprawki grafiki. Harmonogram prac zakłada wydanie tytułu z końcem lipca 2021 roku.

Manager Games opracowuje również scenariusze dwóch kolejnych produkcji. Roboczy tytuł pierwszej z nich to City Rebuilder. O szczegółach spółka poinformuje w późniejszym terminie.

W 2021 roku studio planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej, Manager Games nie wyklucza emisji akcji.