MOV (MOVIEGAMES), producent i wydawca gier, nabył od Venture Inc akcje notowanej na NewConnect spółki Patent Fund. Transakcja została zrealizowana w celu pośredniego wprowadzenia do obrotu wchodzącej w skład Rodziny Movie Games spółki Pixel Crow. W wyniku transakcji studio założone przez Macieja Miąsika, legendę polskiego gamedevu, dołączy do grona spółek publicznych szybciej niż pierwotnie zakładano.

- Wprowadzenie Pixel Crow na giełdę poprzez odwrotne przejęcie Patent Fund pozwoli znacznie przyspieszyć ten proces. W ramach transakcji inwestorzy, którzy dotychczas wspierali studio w rozwoju, uzyskają szybciej płynność zainwestowanych środków co interpretujemy jako znaczącą wartość dodaną. Jednocześnie nowi inwestorzy otrzymają możliwość szybszej inwestycji w Pixel Crow – komentuje Mateusz Wczesniak, prezes Movie Games.

Marka Pixel Crow istnieje na rynku już od wielu lat i została założona przez Macieja Miąsika. Jest to jeden z pionierów oraz prawdziwa legenda polskiej branży gier wideo. W swojej prawie 30-letniej karierze odpowiadał za produkcję kilkudziesięciu gier, współpracował z wieloma zespołami oraz edukował całe pokolenia nowych deweloperów. To pod szyldem Pixel Crow Maciej Miąsik stworzył grę Beat Cop, wydaną w 2017 r. przez 11 bit studios. Gra okazała się bestsellerem. Maciej Miąsik pełni w Spółce funkcję Szefa Studia i odpowiada bezpośrednio za nadzór nad pracami produkcyjnymi oraz rozwój każdego z projektów. Prezesem Zarządu Pixel Crow został niedawno Damian Gasiński, który do tej pory pełnił w Spółce funkcję Creative Directora. Jest on związany z Movie Games i odpowiadał za sukces takich gier jak Drug Dealer Simulator, Plane Mechanic Simulator oraz The Beast Inside. Mateusz Wcześniak pełni aktualnie w Pixel Crow funkcję Doradcy Strategicznego.

Studia pracuje obecnie nad czterema produkcjami. Pierwszą z nich jest Total Alarm, fabularna gra połączona z rozgrywką typu resource-management na PC i konsole, zlokalizowana w futurystycznym systemie komunistycznym w kosmosie. W zeszłym miesiącu studio ogłosiło również kolejny tytuł – Terror: Endless Night. Będzie to unikalna mieszanka strategii turowej oraz survival horroru. Gracze wcielą się w kapitana zarządzającego statkiem w pułapce lodowej. Gra będzie nawiązywać do prawdziwych wydarzeń, które miały miejsce w 1845 roku. Premiera gry na platformie Steam zaplanowana jest na 2021 rok. Kolejne dwa tytuły nie zostały jeszcze zapowiedziane.