Akcje United Label, globalnego wydawcy gier na konsole i PC z Grupy CIG (CIGAMES) zadebiutują dziś na NewConnect. Będzie to pierwszy debiut w 2021 roku i 373. spółka notowana w alternatywnym systemie obrotu. CI Games, główny akcjonariusz spółki, poinformował o podpisaniu półrocznych umów lock-up na wszystkie akcje. Funkcję autoryzowanego doradcy w procesie wprowadzenia akcji do obrotu pełniło INC SA.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że 2021 r. rozpoczynamy dołączeniem do grona spółek notowanych na NewConnect. Dziękujemy inwestorom, którzy obdarzyli nas zaufaniem podczas czerwcowo-lipcowej kampanii crowdinvestingu. Ostatnie dwa lata były dla nas niezwykle intensywnie. Konsekwentnie budujemy atrakcyjne portfolio gier oraz reputację wydawcy – komentuje Tomasz Litwiniuk, prezes United Label.

Pierwsza gra z portfolio United Label, Röki – narracyjna gra przygodowa inspirowana skandynawskim folklorem, miała premierę na platformie PC w lipcu 2020 r., a w październiku gra zadebiutowała na platformie Nintendo Switch. Tytuł wg. danych z 6 stycznia 2021 r. sprzedał się w ponad 33 tys. sztuk, generując blisko 1,1 mln zł przychodów dla wydawcy. Wishlista gry mimo pół roku od premiery stale się powiększa, a liczba zainteresowanych, którzy jeszcze nie kupili gry wynosi obecnie 105 tys. graczy.

United Label w najbliższych miesiącach planuje wydanie gry Eldest Souls. Tytuł obecnie plasuje się na liście top 100 wśród najbardziej oczekiwanych gier na platformie Steam z wishlistą na poziomie ponad 90 tys. Jest to ambitna gra z gatunku „souls-like”, z wyjątkową grafiką stworzoną w technologii pixel-art przez brytyjskie studio Fallen Flag. Gra Eldest Souls ma ukazać się jednocześnie na Nintendo Switch oraz PC, optymalizując tym samym budżet marketingowy wydawcy.

W zakresie wydawniczym spółka ściśle współpracuje z CI Games przy dystrybucji gier na konsole i PC. Dziś główny akcjonariusz spółki CI Games mając na względzie interes inwestorów oraz potwierdzenie intencji zaangażowania kapitałowego zawarł półroczny lock-up na posiadane akcje spółki, odpowiadające 78,34 % wszystkich akcji.

Oprócz premiery Eldest Souls, w 2021 r. mają się ukazać także Tails of Iron i Horae, z czego ta pierwsza będzie największą wydawaną grą przez United Label, zarówno pod kątem budżetu produkcyjnego, jak i planowanej kampanii reklamowej.