GRN (GRODNO), jako pierwszy dostawca oświetlenia profesjonalnego w Polsce, przeszło proces certyfikacji przeprowadzonej przez firmę Signify w zakresie dystrybucji i instalacji urządzeń UV-C Signify, stosowanych m. in. w walce z COVID-19.

- Oświetlenie UV-C jest kolejnym perspektywicznym obszarem rozwoju naszej oferty asortymentowej. W dobie pandemii COVID-19 wyraźnie wzrosło zainteresowanie tą technologią i dostrzegamy na tym rynku duże pole do działania dla Grodna. Produkty Signify to sprzęt najwyższej klasy i bardzo się cieszę, że będziemy wspólnie dostarczać to rozwiązanie polskim odbiorcom – stwierdził Andrzej Jurczak, Prezes Zarządu Grodno S.A.

Lampy UV-C umożliwiają oczyszczenie powierzchni lub powietrza ze szkodliwych wirusów i bakterii przez promieniowanie ultrafioletowe w zakresie fali 200-280 nm. Stosowane z odpowiednimi systemami zabezpieczeń, lub w oprawach o specjalnej konstrukcji, nie wpływają negatywnie na bezpieczeństwo i komfort osób korzystających z dezynfekowanych pomieszczeń. Mają szerokie zastosowanie w budynkach, w których znajdują się duże grupy ludzi – m. in. w biurach, urzędach, szkołach i przedszkolach czy placówkach medycznych.

Badania potwierdziły, iż lampy UV-C firmy Signify, produkowane pod marką Philips, są w stanie skutecznie dezaktywować wirusa powodującego chorobę COVID-19 w ciągu kilku sekund.

Więcej informacji o dostarczanych przez Grodno lampach UV-C dostępnych jest na stronie: www.dezynfekujuvc.pl