Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

[wideo] Wiesław Żyznowski, Mercator Medical: Weszliśmy na nowy poziom działalności, na nowy poziom możliwości rozwoju

Udostępnij

Grupa MRC (MERCATOR) wstępnie oszacowała wynik EBITDA ostatniego kwartału 2020 roku na blisko 414 mln zł, a zysk netto – 370 mln zł. To absolutnie rekordowe rezultaty w historii spółki [więcej tutaj].

- Każdy kwartał minionego roku był dla nas rekordowy. Weszliśmy na nowy poziom działalności, na nowy poziom możliwości rozwoju. Działamy długoterminowo, a obecne trendy nam sprzyjają – powiedział Wiesław Żyznowski, CEO Grupy Mercator Medical.

W analizie wstępnych szacunków warto zwrócić uwagę na bardzo wysoką rentowność.

- Na poziomie EBITDA utrzymaliśmy rentowność na poziomie ponad 60% i to pomimo wzrostu cen nitrylu używanego do produkcji oraz wzrostu cen rękawic, kupowanych w działalności dystrybucyjnej – podkreślił Witold Kruszewski, CFO Grupy Mercator Medical.

Wyjaśnił również kwestie związane z niższą konwersją EBITDA na gotówkę w czwartym kwartale niż niektórzy inwestorzy mogli się spodziewać.

- To wynika wprost z konieczności większych przedpłat do producentów rękawic, którzy są naszymi dostawcami dla działalności dystrybucyjnej. Sami jako producent zacieśniliśmy warunki płatności już wcześniej – powiedział Witold Kruszewski.

Co ze skupem akcji własnych i dywidendą? Czy spółka planuje zwiększyć wydatki marketingowe? Czy pracownicy Mercatora uczestniczą w sukcesie spółki i panuje wśród nich dobra atmosfera? Jakie książki obecnie czyta Prezes? Odpowiedzi na wiele więcej pytań można znaleźć w zapisie wideo spotkania, który jest dostępny poniżej.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus