Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Michał Paschalis-Jakubowicz, K2 Holding: Uwolnimy kolejne synergie między poszczególnymi biznesami

Udostępnij

Symboliczna zmiana nazwy spółki-matki notowanej na GPW to przypieczętowanie kierunku ewolucji Grupy K2I (K2INTERNT). Rozwija ona poprzez swoje spółki zależne różnorodną działalność technologiczną i marketingową. Coraz większe znaczenie technologii w rozwoju firmy podkreśla włączenie Spółki do indeksu WIG-INFO (firmy informatyczne) i WIG-TECH (nowe technologie).

– Mamy za sobą bardzo udany rok, w którym pokazaliśmy odporność na zawirowania w otoczeniu, pokazaliśmy elastyczność, podejmowanie wyzwań, wspinanie się na nowe szczyty. Globalne trendy cyfryzacji życia i biznesu, rozwoju e-commerce są na pewno dla nas sprzyjające. Po roku 2020 mamy również solidną bazę do realizacji strategii na kolejne lata – wskazuje Paweł Wujec, Prezes Zarządu K2 Holding S.A.

Ogłoszona w połowie grudnia ur. strategia Grupy K2 do roku 2023 zakłada najszybszy wzrost w segmencie software (rozwój oprogramowania), ale ambicją firmy jest również dwucyfrowy wzrost przychodów pozostałych segmentów działalności: marketing i cloud.

– Zakładamy wzrost organiczny, a także ściślejszą współpracę w Grupie, dzięki której uwolnimy kolejne synergie między poszczególnymi biznesami, oferującymi kompleksową ofertę z zakresu transformacji cyfrowej i e-commerce. Wzmacniamy kulturę organizacyjną, aby przyciągać kolejne talenty. Uzupełnieniem strategii będą działania M&A - zakup komplementarnych biznesów i rozwijanie nowych przedsięwzięć – wskazuje Michał Paschalis-Jakubowicz, Wiceprezes K2 Holding S.A.

Grupa K2 jest obecna na szybko rosnących rynkach, takich jak digital transformation, Software as a Service (SaaS), cloud computing (IaaS), data driven marketing i digital communication.

– Wszyscy jesteśmy uczestnikami wielkiej cyfrowej rewolucji. Jako Grupa K2 pomagamy biznesom, instytucjom i markom znajdować w niej właściwe miejsce i budować z sukcesem swoją obecność. Przedsiębiorcy potrzebują partnera, który do maksimum wykorzysta potencjał cyfrowych narzędzi, odnajdzie i stworzy nowe możliwości. Mamy kompetencje i doświadczenie, aby być takim partnerem – dodaje Michał Paschalis-Jakubowicz.

W okresie trzech kwartałów 2020 roku Grupa K2 potroiła wynik EBITDA w ujęciu rok do roku, do 10,9 mln zł, zwiększając marżę EBITDA o 8,4 pkt proc., do 13,1 proc . Zysk netto wzrósł o 6 mln zł, a wynik operacyjny o 5,8 mln zł.

– Publikacja raportu rocznego jeszcze przed nami, ale już po dotychczasowych wynikach wszystko wskazywało na to, że rok 2020 zapisze się jako wyjątkowy w naszej historii, i to w wielu wymiarach. To będzie też ambitny punkt odniesienia dla wyników roku 2021 – wskazuje Artur Piątek, Wiceprezes Zarządu K2 Holding S.A.

Już jednak nawet teraz Grupa K2 dzieli się swoim sukcesem z akcjonariuszami w bezpośredni sposób. Zarząd zaproponował 1 zł dywidendy na akcję z zysku roku 2020, co oznacza stopę dywidendy względem obecnego kursu akcji na poziomie 4,5%. O finalnej wielkości zysku przeznaczonego na dywidendę zadecyduje Walne Zgromadzenie zwołane po publikacji raportu rocznego Grupy K2, która jest zaplanowana na 22 kwietnia br.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Pozostałe wiadomości

Liftero osiągnął kamień milowy w projekcie napędu satelitarnego dla ESA

Liftero, polski producent technologii napędowych do misji kosmicznych, ukończył etap TRR (ang. Test Readiness Review) w projekcie HIPSTER realizowanym na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej...

2026-06-26, 15:13

AB uplasowała obligacje o wartości 110 mln zł

Największy w regionie CEE dystrybutor IT i elektroniki użytkowej ABE (ABPL) uplasował 4-letnie niezabezpieczone obligacje o wartości 110 mln zł przy oprocentowaniu WIBOR 6M + 160 pkt....

2026-06-26, 12:16

Unimot wchodzi w technologie napędowe dla lotnictwa i obronności

UNT (UNIMOT), PZL Defence (spółka z Grupy Unimot) oraz ukraińska spółka JSC „Ivchenko-Progress” podpisały memorandum o współpracy w zakresie rozwoju, produkcji i komercjalizacji...

2026-06-26, 11:34

Dywidendowe podsumowanie 26. tygodnia 2026 r.

Dywidendowo, tydzień upłynął pod znakiem Walnych Zgromadzeń głosujących w sprawie podziałów ubiegłorocznych zysków. W większości przypadków akcjonariusze przystali na propozycje...

2026-06-26, 12:30
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus