PDG (PYRAMID), notowany na NewConnect, producent gier komputerowych z Grupy PlayWay, podsumowuje 2020 rok. Przychody netto ze sprzedaży w raportowanym okresie wyniosły około 2,23 mln zł co stanowi ponad dwukrotny wzrost w stosunku do 2019 roku. W tym czasie studio skierowało do sprzedaży autorską grę Rover Mechanic Simulator na PC. Premiery miały również takie tytuły spółki jak Motorcycle Mechanic Simulator oraz RMX Real Motocross na Nintendo Switch, a także SpyHack na PC. Miniony rok był dla spółki okresem szybkiego rozwoju – zapisy na listę życzeń Steam najważniejszych tytułów z portfolio Pyramid Games, m.in. Occupy Mars: The Game czy Dinosaur Fossil Hunter zwiększyły się średnio o 300 proc. r/r. Jednocześnie w drugiej połowie 2020 roku spółka zrealizowała jeden ze swoich najważniejszych celów, jakim był debiut na rynku NewConnect.

- Za nami rok intensywnych działań produkcyjnych, skierowanych na nasze najważniejsze tytuły, m.in. Occupy Mars: The Game, Dinosaur Fossil Hunter czy Rover Mechanic Simulator, który trafił do sprzedaży w trybie wczesnego dostępu w lutym 2020, premiera pełnej wersji gry odbyła się w listopadzie. Wyniki finansowe spółki za 2020 rok są dla nas zadowalające. Przychody netto ze sprzedaży wyniosły ponad 2,23 mln zł w relacji do 1,08 mln zł za rok poprzedni. Jednocześnie odnotowaliśmy stratę na poziomie 0,2 mln zł, co jest związane ze zwiększonymi nakładami na marketing i promocję naszych gier, inwestycją w sprzęt Motion Capture, a także kosztami ponoszonymi przy produkcji pięciu tytułów, które w tym roku trafią do sprzedaży – mówi Jacek Wyszyński, prezes Pyramid Games. – Rok 2020 to również debiut giełdowy na rynku NewConnect, który jest jednym z kamieni milowych w rozwoju naszej spółki – dodaje.

Z początkiem ubiegłego roku na platformie Steam ukazała się jedna z autorskich gier Pyramid Games – Rover Mechanic Simulator - w trybie wczesnego dostępu (early access). Jej pełna wersja trafiła do sprzedaży kilka miesięcy później. Dodatkowo przez miesiąc tytuł dostępny był również w abonamencie Humble Choice organizowanym przez Humble Bundle Inc. Dzięki umowie podpisanej z Ultimate Games S.A. gra zostanie portowana na platformy Nintendo Switch, Xbox One i PlayStation 4. W sierpniu spółka zaprezentowała również prolog Dinosaur Fossil Hunter, której premiera planowana jest w 2021 roku.

Pyramid Games jest w zaawansowanej fazie prac nad swoim najważniejszym tytułem Occupy Mars: The Game, w której gracz wciela się w astronautę budującego kolonię na Marsie. W czerwcu, w ramach Festiwalu Gier Steam, udostępniono demo gry, a dwa miesiące później na portalu Steam prolog w formule free-to-play. – Pozostajemy w stałym kontakcie ze społecznością fanów, którzy sugerują nam co możemy zmienić i ulepszyć w Occupy Mars: The Game. Wiele spośród tych sugestii już uwzględniliśmy. Obecnie prowadzimy prace nad doszlifowaniem fabuły oraz szeroko zakrojone działania marketingowe tytułu. Rozpoczęliśmy m.in. realizację wieloodcinkowego mini-serialu w serwisie YouTube, opowiadającego o realiach przetrwania na czerwonej planecie. Oprócz tego, szykujemy się do premier Dinosaur Fossil Hunter oraz gier realizowanych na zlecenie - Castle Flipper, ZooKeeper i Farming Life - mówi Jacek Wyszyński.

W raportowanym okresie, w zakresie najważniejszych zdarzeń operacyjnych, Pyramid Games, wymienia również podpisanie kilku umów: z autorem książek science-fiction – Marcinem Sergiuszem Przybyłkiem na stworzenie gry na podstawie uniwersum CEO Slayer, z PlayWay S.A. na produkcję gry Car Mechanic Simulator Auctions Mobile na platformy Android oraz IOS oraz z Manager Games S.A. na realizację Car Mechanic Manager 2022. Spółka nabyła także prawa do gry Urban Explorer, nad którą pracuje wspólnie z Woodland Games.

Ponadto, w 2020 roku studio nawiązało współpracę z firmami ASUS ROG, SteelSeries, nVidia oraz Microsoft. Pyramid Games rozpoczęło także działania nad projektem B+R realizowanym w ramach NCBR GameInn, którego celem jest wyprodukowanie technologii ułatwiającej portowanie gier singleplayer do trybu kooperacji online.