Layers of Fear VR będzie dostępne na gogle VR produkcji Sony już 29.04. Cena pierwszego produktu na tę platformę od krakowskich mistrzów horroru wyniesie 19,90 EUR/USD.

 - VR jest dla BLO (BLOOBER) istotnym elementem działań związanych z rozwojem naszych marek. Layers of Fear spotkał się z zainteresowaniem na platformach bardziej casualowych, teraz czas na graczy konsolowych. Ze względu na ogromny potencjał tej platformy, nie wykluczamy również kolejnych naszych produkcji na PlayStation VR w niedalekiej przyszłości - komentuje Piotr Babieno, prezes Bloober Team SA.

Gogle PlayStation VR pozwalają na korzystanie z wirtualnej rzeczywistości w czasie użytkowania konsol PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Łącznie zostało sprzedanych ponad 5 milionów egzemplarzy, co czyni je drugą najpopularniejszą platformą VR wg. Newzoo (pierwsze miejsce zajmuje Oculus Quest). Dotychczas Layers of Fear VR było dostępne tylko dla graczy posiadających zestawy VR przystosowane do komputerów osobistych lun stand-alone, poprzez platformę Steam oraz Oculus Store.

- Layers Of Fear na PSVR ma szansę trafić do bardzo dużego grona naszych fanów, którzy zakupili grę na PS4 jak również do tych, którzy z grą nie mieli jeszcze kontaktu. To kolejny krok do poszerzenia grupy odbiorców marki Layers of Fear. Dotychczas grę ściągnęło (zarówno w wersjach płatnych jak i abonamentowych) ponad 5 milionów graczy na całym Świecie - kończy Babieno.