Dzisiaj, 14 kwietnia 2021 r., rozpoczynają się zapisy dla inwestorów indywidualnych na akcje Vercom S.A. Zainteresowani inwestorzy mogą złożyć zapis na akcje technologicznej spółki w jednym akcji z 7 domów maklerskich uczestniczących w konsorcjum detalicznym. Zapisy na akcje w transzy detalicznej potrwają do 20 kwietnia. Cena maksymalna jednej akcji, po której przyjmowane są zapisy, została ustalona na 45 zł. Oznacza to, że wartość całej oferty może wynieść 225 mln zł.

W konsorcjum detalicznym uczestniczy 7 domów maklerskich: Biuro Maklerskie mBanku, Biuro Maklerskie Pekao, Santander Biuro Maklerskie, Biuro Maklerskie PKO Banku Polskiego, Biuro Maklerskie Alior Bank, Biuro Maklerskie ING Banku Śląskiego, Dom Maklerski BOŚ.

- Vercom rozwija się bardzo dynamicznie, ale widzimy potencjał do jeszcze szybszego wzrostu. Możemy to osiągnąć, m.in. dzięki środkom pozyskanym z trwającej emisji akcji. Liczymy również na uwolnienie wartości spółki oraz wzrost wiarygodności i rozpoznawalności wśród partnerów biznesowych. – komentuje Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Vercom.

Vercom zamierza pozyskać z Oferty ok. 180 mln zł przy założeniu uplasowania wszystkich Akcji Nowej Emisji po Cenie Maksymalnej. Uwzględniając inne źródła kapitału Spółka planuje przeznaczyć do 250 mln zł na akwizycję podmiotów działających w regionie Europy Środkowowschodniej w obszarze CPaaS. Pomyślna realizacja rozważanych planów akwizycyjnych pozwoliłaby Grupie na przyspieszenie realizacji strategii budowy silnego gracza na rynku usług CPaaS w regionie oraz umożliwiłaby skokowy wzrost skali działalności.

- Zapewniamy jak najlepszą komunikację pomiędzy firmą a klientem. Nasza technologia jest wszechobecna i występuje w praktycznie każdej branży. Na co dzień każdy z nas może dostrzec efekty naszej pracy m.in. dokonując zakupów online, autoryzując płatność, czy odbierając przesyłkę. Rynek e-commerce nas napędza, jedna transakcja zakupu dokonana w internecie powoduje szereg związanych z nią komunikatów m.in. z banku, sklepu, czy firmy logistycznej. Dzięki temu mamy nieograniczoną przestrzeń do skalowania naszych rozwiązań opartych na modelu CPaaS. – dodaje Krzysztof Szyszka.

Vercom to dynamicznie rosnąca spółka technologiczna, tworząca globalne platformy komunikacyjne w chmurze (CPaaS), które umożliwiają firmom budowanie i rozwijanie trwałych relacji z odbiorcami za pośrednictwem wielu kanałów komunikacji. Rozwiązania Vercom pomagają partnerom spółki przezwyciężyć złożoność komunikacji, automatyzować oraz zwiększać jej skalę, zachowując przy tym wysoką dostarczalność i efektywność – a wszystko to w szybki, bezpieczny i niezawodny sposób.

Prospekt dostępny jest na stronie relacji inwestorskich Spółki w zakładce IPO https://vercom.pl/ipo