Przychody HUGE (HUUUGE-S144) w roku 2020 wyniosły 332,72 mln USD wobec 259,39 mln USD odnotowanych w okresie poprzedniego roku. Wynik na działalności operacyjnej wzrósł w ubiegłym roku do 50,18 mln USD z 14,21 mln USD w 2019 r. W 2020 r. spółka odnotowała wynik netto na poziomie -82,6 mln USD w porównaniu do 4,27 mln USD osiągniętych rok wcześniej.

Poniżej pełna treść listu prezesa zarządu Huuuge do akcjonariuszy:

Drodzy Akcjonariusze!

Jest mi niezmiernie miło, że możemy się poznać. Nazywam się Anton Gaufn i jestem Prezesem Huuuge. Jest to pierwszy list, który piszę od czasu naszego debiutu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Chciałbym podziękować Wam za zaufanie i wsparcie. Nasz sukces nie byłby możliwy bez Waszego udziału w realizacji naszej misji, jaką jest zaoferowanie miliardom ludzi wspólnej zabawy.

Wyjątkowy rok

Rok 2020 był dla Huuuge przełomowy a w pewnym stopniu był to także rok przemian dla całego świata. Wspólnie musieliśmy stawić czoła gwałtownym zmianom spowodowanym pandemią. Ukształtowała ona sposób, w jaki działamy jako jednostki i zespoły, doprowadzając nas do miejsca, w którym jesteśmy dzisiaj.

Przebywając w izolacji , obserwowaliśmy rosnącą popularność gier mobilnych. Większe zaangażowanie graczy przekładało się na lepszą monetyzację i więcej czasu spędzonego w grze. Wpłynęło to pozytywnie na Huuuge, jak i na cały rynek gier.

Rynek gier mobilnych jest najszybciej rozwijającym się segmentem branży gier na świecie. Dzięki rosnącej popularności smartfonów i wprowadzeniu sieci 5G na całym świecie rynek jest przygotowany na dalszy dynamiczny wzrost w nadchodzących latach. Korzystamy również z innego makro trendu – silnej motywacji ludzi do grania z innymi. Wspólna gra jest po prostu o wiele przyjemniejsza niż w pojedynkę. Ta prosta prawda sprawia, że tak intensywnie koncentrujemy się na tworzeniu prawdziwie społecznościowych gier. Będziemy dążyć do wykorzystania w pełni pozytywnych trendów rynkowych, aby tworzyć jeszcze większą wartość dodaną dla naszych Akcjonariuszy W 2020 roku zakończyliśmy przygotowania do przekształcenia się z frmy prywatnej w globalną spółkę publiczną. Osiągnęliśmy nasz cel w lutym 2021 roku, debiutując na giełdzie. To posunięcie pomoże nam przyspieszyć realizację naszej strategii, która polega na organicznym rozwoju gier tworzonych wewnętrznie, jak również na rozwoju nieorganicznym, czyli działalności wydawniczej oraz na fuzjach i przejęciach. Taka jest istota naszego podejścia do wzrostu opartego na zasadzie „buduj i kupuj” (ang. „Build & Buy”).

Biznes na pierwszym miejscu

Aby pokrótce omówić niektóre z najważniejszych wydarzeń z 2020 roku, poniżej przedstawiam kilka osiągnięć w liczbach. Po pierwsze, spójrzmy na nasze przychody i EBITDA. W 2020 roku nasze przychody wzrosły o 28% osiągając rekordowy poziom 332,7 mln USD. Skorygowana EBITDA w 2020 roku była o 131% wyższa niż w 2019 roku i prawie sześciokrotnie wyższa niż w 2018 roku, co odzwierciedla nasze zdyscyplinowane podejście do rozwoju w Huuuge.

Przyszłość naszych obecnych gier rysuje się w jasnych barwach - nadal mają one duży wpływ na naszą rentowność. W nadchodzących latach będziemy zwiększać przychody zarówno z fagowych gier jak i nowych tytułów. Stale poszerzamy zresztą nasze świetne portfolio gier, inwestując w coraz to nowe tytuły o sporym potencjale, jak Traffc Puzzle – zabawną wyjątkową grę logiczną. Zachęcam wszystkich, którzy jeszcze tego nie zrobili, do pobrania gry Traffc Puzzle i przekonania się o tym osobiście! W zeszłym roku dokonaliśmy kilku przejęć, w tym studia Double Star z siedzibą w Helsinkach, twórcy gry Bow Land oraz start-upu specjalizującego się w wykorzystaniu technologii w reklamie - Playable Platform z Amsterdamu. Przejęcia te okazały się świetnymi posunięciami z punktu widzenia naszego biznesu a przed nami jeszcze wiele innych działań w zakresie wzrostu nieorganicznego. Nasza przyszłość Nasza pierwsza publiczna oferta była największą w Europie spośród wszystkich ofert frm z branży gier mobilnych, a dzięki pozyskanemu kapitałowi możemy teraz skupić się na realizacji obu naszych strategicznych flarów: „buduj i kupuj”.

Jeszcze przed wejściem na giełdę mieliśmy wytypowanych ponad 10 potencjalnych celów przejęcia z długiej listy ponad 75 potencjalnych kandydatów, a około 5 z nich jest obecnie aktywnie analizowanych. Chociaż nie możemy jeszcze ujawnić szczegółów, przewidujemy, że w 2021 roku nasza aktywność w obszarze fuzji i przejęć będzie intensywna i znacząca. Będziemy również zwiększać zaangażowanie w segmencie gier typu casual oraz wzmacniać naszą podstawową ofertę – społecznościowe gry kasynowe, a także kontynuować rozwój naszej działalności wydawniczej.

Grajmy razem

Jestem pełen pokory i pozostaję pod wrażeniem wszystkich utalentowanych przedsiębiorców oraz zespołów, które nam zaufały i współpracują z nami. Takie podejście jest zgodne z ideą Huuuge “Play Together” czyli „grajmy razem”. Choć nasza misja jest odważna i w swojej naturze – globalna, jestem spokojny wiedząc, że współdzielimy ją z wieloma osobami na całym świecie.

Zespoły, które podzielają nasze oddanie, zapał i pasję do tworzenia niesamowitych gier, są dokładnie tym, czego szukamy. To, co osiągnęliśmy do tej pory, to dopiero początek, a nasze ambitne plany pozwalają nam twierdzić, że najlepsze dopiero przed nami.

Jak wiemy, budowanie relacji wymaga czasu. Miejcie zaufanie do nas i do sposobu, w jaki działamy. Wierzę, że przekonacie się, że nic nie potraf powstrzymać Zespołu Huuuge, ponieważ nieustannie się rozwijamy i doskonalimy. Chciałbym jeszcze raz podziękować Wam za wsparcie i liczę, że będziemy nadal grać razem w przyszłości. Dziękuję!

Anton Gaufn

Dyrektor Generalny i dyrektor wykonawczy