Akcje DRAGO entertainment, producenta i dewelopera gier PC, dzisiaj zadebiutują w Alternatywnym Systemie Obrotu NewConnect. DRAGO entertainment będzie 366. spółką notowaną na NewConnect oraz 12. tegorocznym debiutantem. Na platformie Steam dzisiaj udostępniony zostanie prolog do Gas Station Simulator, gry z portfolio produkcyjnego spółki. Główni Akcjonariusze DRAGO entertainment zawarli umowy lock-up-owe, w ramach których zobowiązali się do nie zbywania akcji krakowskiej spółki w okresie najbliższych 12 miesięcy.

- Debiut DRAGO entertainment na NewConnect to nie tylko historyczny moment z punktu widzenia naszej spółki, ale także podsumowanie ponad 20 lat istnienia naszej firmy. Z roku na rok stawiamy przed sobą coraz to ambitniejsze cele. Lata funkcjonowania naszej firmy na polskim rynku gier pozwoliły nam na zdobycie ogromnego doświadczenia i profesjonalnego podejścia naszego teamu. W tym szczególnym dniu, chciałabym podziękować całemu zespołowi DRAGO entertainment za ogrom codziennej pracy oraz moim wspólnikom za dotychczasowy wkład w rozwój spółki. Mamy nadzieję, że debiut na NewConnect jeszcze bardziej wzmocni wizerunek DRAGO entertainment w oczach inwestorów, jak i partnerów biznesowych. Nie zwalniamy tempa i kierujemy nasze działania tak, aby konsekwentnie spełniać oczekiwania graczy i rynku, poprzeć jakościowe produkty – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment.

Z chwilą dołączenia DRAGO entertainment, na rynek NewConnect trafi 1.001.300 akcji zwykłych na okaziciela serii A oraz 70.050 akcji zwykłych na okaziciela serii C o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Uroczystość debiutu DRAGO entertainment - o godz. 11:30 - będzie transmitowana na stronie NewConnect: https://www.youtube.com/watch?v=zBXmoQ-TWd0

Spółka specjalizuje się w tworzeniu gier m.in. typu symulator o różnorodnej tematyce. Krakowska firma funkcjonuje na rynku od ponad dwóch dekad. DRAGO entertainment było pierwszym polskim studiem, które na swoim autorskim silniku tworzyło grę typu MMORPG (Massively Multiplayer Online Role-Playing Game). W planach na najbliższe kwartały krakowska spółka ma stworzenie i publikację m.in. średniobudżetowej produkcji typu FPS/survival – Red Frost.

We wrześniu ub. roku DRAGO entertainment przeprowadziło kampanię crowdinvestingową, w ramach której spółka pozyskała 2 mln zł. Środki z emisji przeznaczono m.in. na produkcję nowych tytułów, w tym Winter Survival Simulator. Tytuł inspirowany jest wyprawami znanego podróżnika, Marka Kamińskiego. Podróżnik pełni rolę konsultanta na etapie tworzenia projektu. Demo gry zostało zaprezentowane w lutym br. Część środków z kampanii crowdinvestingowej przeznaczona została także na sfinalizowanie produkcji tj.: Food Truck Simulator oraz Gas Station Simulator. – Jeszcze dzisiaj, na platformie Steam udostępnimy Gas Station Simulator Early Days, czyli bezpłatny prolog do jednej z naszych autorskich produkcji. Premiera pełnej wersji symulatora odnowy zniszczonej stacji benzynowej zaplanowana została na pierwszą połowę tego roku. – dodaje prezes zarządu DRAGO entertainment.

Wydawcą większości gier autorstwa DRAGO entertainment jest notowana na NewConnect spółka Movie Games.

W kwietniu studio poinformowało o zawarciu ramowej umowy ze studiem Bored Games. Na jej mocy twórca i producent gier planszowych, z Grupy RLTY Investments, zrealizuje w wersji gry planszowej wybrane projekty z portfolio produkcyjnego DRAGO entertainment. – Bierzemy po uwagę nasze dwa autorskie projekty – Red Frost i Gas Station Simulator. Jednak decyzja w zakresie wyboru tytułów jeszcze nie zapadła. – komentuje Joanna Tynor.

Niedawno główni Akcjonariusze spółki podpisali 12 miesięczny lock-up na akcje DRAGO entertainment.