Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

PunkPirates chce wdrożyć tokeny NFT w swoich grach

Udostępnij

Notowana na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie spółka PUN (PUNKPIRAT), specjalizująca się w produkcji gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR), podpisała list intencyjny, który dotyczy wdrożenia tokenów NFT w grach studia. Pierwszą produkcją, w której zostanie użyta technologia NFT będzie Community Paintball VR. Ponadto spółka dołączyła do Blockchain Game Alliance. Stowarzyszenie zrzesza obecnie ponad 180 firm, w tym m.in. Ubisoft, Atari oraz AMD.

 – Dołączenie do stowarzyszenia Blockchain Game Alliance otwiera nam wiele dróg w obszarze technologii blockchain. Celem Stowarzyszenia jest wspieranie nowych technologii i promowanie wzajemnej współpracy, dlatego cieszymy się, że od teraz jesteśmy jego członkami. Warte uwagi jest także podpisanie listu intencyjnego z osobnym podmiotem, który pomoże nam na  wdrożenie tokenów NFT w naszych grach. Tym samym przed PunkPirates otwierają się nowe możliwości rozwoju. Technologię tokenów NFT wykorzystamy do sprzedaży unikalnej zawartości gier z naszego portfolio, rozszerzeń wizualnych, czy skórek kolekcjonerskich do broni oraz postaci w grach – mówi Leszek Krajewski, członek zarządu ds. rozwoju w PunkPirates.

Pierwszą produkcją studia, w którym zostaną wykorzystane tokeny NFT będzie Community Paintball VR, gra multiplayer typu battle royale. Premiera projektu przewidziana jest na III kwartał 2021 roku. 

– Wykorzystanie tokenów NFT jest coraz to bardziej popularne. Nie bez powodu, token NFT to jednostka danych przechowywana w cyfrowej księdze, zwanej łańcuchem bloków, która poświadcza, że zasób cyfrowy jest unikalny, a zatem niewymienialny. W formule tokenu NFT sprzedawać można domy, dzieła sztuki – niedawno sprzedano obraz za ponad 70 mln USD, animacje, a nawet moment „narodzin” nowej spółki giełdowej, o czym niedawno informowała amerykańska New York Stock Exchange – dodaje Leszek Krajewski.

W branży gier NFT wykorzystywany jest do sprzedaży unikalnej zawartości, takich jak wizualne modyfikacje broni oraz postaci. Pomysł na wykorzystanie tokenów NFT w grach spółki narodził się z obserwacji i analiz rynku.

– Widzimy ogromny potencjał w sprzedaży unikalnej zawartości zarówno za pośrednictwem tokenów NFT oraz handlu wirtualnymi przedmiotami takimi jak „skórki” na broń oraz postaci w grach dedykowanych wirtualnej rzeczywistości. Liczę, że nasza mała rewolucja na rynku przełoży się na wyniki finansowe w nadchodzących kwartałach – dodaje Leszek Krajewski.

PunkPirates odnotował ponad 2,2 mln zł zysku netto z działalności kontynuowanej w 2020 roku w porównaniu do 5,5 mln zł straty rok wcześniej. Przychody spółki ogółem w 2020 roku wyniosły ponad 3,6 mln złotych.

W trzecim i czwartym kwartale br. do sprzedaży mają trafić kolejne gry z portfolio studia - Community Paintball VR oraz Death Manager VR.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus