MOV (MOVIEGAMES), zmierzający na Rynek Główny GPW wydawca i deweloper gier wideo, nawiązał współpracę z Davidem Jaffe, autorem i pomysłodawcą legendarnej serii God of War i laureatem nagrody BAFTA. Słynny twórca został konsultantem Spółki w zakresie game developmentu. Jednocześnie zgodził się on kandydować do Rady Nadzorczej spółki na najbliższym nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu.

David Jaffe to legenda branży: nagrodzony przez BAFTA i VGX twórca serii God of War, która, według New York Times, sprzedała się w łącznym nakładzie ponad 51 mln egzemplarzy - mimo obecności wyłącznie na platformach rodziny PlayStation*. Marka God of War od 2005 r. pozostaje sztandarowym tytułem ekskluzywnym konsoli autorstwa Sony.

Ponadto David Jaffe jest znany jako były creative director Sony Santa Monica, a także reżyser gier z cyklu Twisted Metal, które stały się znakiem rozpoznawczym trzech generacji konsol PlayStation. Doczekały się one szeregu naśladowców, dając początek gatunkowi gier typu “vehicular combat”. Trwa realizacja serialu Twisted Metal studia Sony, w produkcji którego uczestniczą twórcy takich przebojów jak Deadpool czy Cobra Kai.

- David Jaffe tworzył gry każdego rodzaju, od przebojów klasy AAA do ambitnych i innowacyjnych produkcji niezależnych. Jest także popularnym streamerem i doskonale rozumie trendy branży gier. Wyjątkowe połączenie doświadczenia deweloperskiego oraz kontaktu z branżą gier sprawia, że David potrafi doskonale oszacować prawdziwą wartość projektów i znaleźć dla nich najlepsze rozwiązania - powiedział Piotr Gnyp, CMO Movie Games.

Obecnie David Jaffe tworzy nowatorskie gry z segmentu indie oraz jest popularnym streamerem, mającym bliski kontakt ze społecznością graczy i dzielącym się eksperckimi spostrzeżeniami na temat branży gier.

- Jesteśmy podekscytowani, mogąc współpracować z Davidem Jaffe. To osoba, której kreatywność ukształtowała wiele z naszych gamingowych wspomnień. To także człowiek, który na lata wyznaczył kierunek dla całej branży. Wierzę, że nasza współpraca oznacza dla Movie Games krok w stronę nowych niezwykle obiecujących projektów - komentuje Mateusz Wcześniak, CEO Movie Games.

Movie Games, pochodzący z Polski globalny wydawca i producent gier wideo, nawiązał kontakt z p. Jaffe podczas premiery gry Lust from Beyond autorstwa Movie Games Lunarium. David Jaffe wyraził zainteresowanie tytułem i streamował go na swoich kanałach. Wyraził uznanie wobec jakości i nowatorskiego charakteru gry wydanej przez Movie Games.

- Z przyjemnością dołączam do rodziny Movie Games! Pomiędzy dziwnymi i piekielnie pomysłowymi grami jak Lust from Beyond, a świeżymi i innowacyjnymi tytułami jak nadchodzący War Hospital, Movie Games pokazuje, że nie boi się ryzykować. Wywarli na mnie wrażenie ożywczo, ekscytująco otwartych na badanie nowych pomysłów w grach. Prawdę mówiąc, przypomina mi to wczesne dni PlayStation, kiedy jeszcze istniało miejsce na unikalne, lecz wciąż komercyjne pomysły. Na swój sposób czuję się jakbym wrócił do domu. Co prawda to dziwna wersja domu, gdzie wszyscy poza mną mają akcent jak czarne charaktery z filmów o Bondzie. Ale wciąż - to dom! I bardzo mi się to podoba - komentuje David Jaffe.

W ramach współpracy z Movie Games p. Jaffe weźmie udział w selekcji projektów do realizacji i zapewni mentoring studiom z rodziny Movie Games. Wydawca skorzysta także z ekspertyzy p. Jaffe w obszarze marketingu i networkingu. Jednocześnie p. Jaffe zgodził się kandydować do Rady Nadzorczej spółki na najbliższym nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu. Movie Games pozostaje także otwarte na możliwość finansowania projektów autorstwa p. Jaffe.