Wschodząca gwiazda

Tytuł w pełni zasłużony, chociaż bardziej adekwatna byłaby „lecąca” niż „wschodząca”. ASB (ASBIS) to bowiem niewątpliwie jedna z najgorętszych obecnie spółek na warszawskiej giełdzie. W ubiegłym roku notowania dystrybutora IT poszybowały o niemal +185%, a w bieżącym już wykręciły kolejne +152%. A zdaniem analityków to dalej nie koniec i wyliczają, że akcje Asbisu są warte prawie dwukrotnie więcej niż obecnie.

Autorami tej rekomendacji jest zespół Argus Research, po raz pierwszy pojawiający się w tym cyklu. Specjaliści rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Asbisu od ceny docelowej na poziomie 39 zł . Zwracają uwagę, że spółka jest w dalszym ciągu nisko wyceniana wobec grupy porównawczej (składającej się z amerykańskich konkurentów).

Liczą też na wyniki w górnych widełkach opublikowanych przez Asbis prognoz na bieżący rok i przynajmniej równie udany 2022 r.

 

Potencjalni liderzy wzrostu

Faworytem analityków niezmiennie pozostaje TEN (TSGAMES). Wprawdzie część biur maklerskich obniżyła swoje ceny docelowe, ale w dalszym ciągu pozostawiają one kilkudziesięciokrotny potencjał wzrostu o którym pomarzyć mogą inne spółki. Jest tak w przypadku niedawno zaktualizowanych rekomendacji DM Trigon (cena docelowa 764 zł) czy BM mBank (cena docelowa 702 zł).

„Na uwagę zasługuje Hunting Clash, którego sprzedaż w 1Q’21 stanowiła 16% całkowitej sprzedaży TEN, a w poszczególnych miesiącach sprzedaż rosła o odpowiednio 50%/18%/33% m/m w styczniu/lutym/marcu 2021 r. Jest to znacznie szybsze tempo budowania sprzedaży niż w przypadku Fishing Clash, co stanowi dobry prognostyka na przyszłość” – napisano w rekomendacji BM mBanku

Wśród zaleceń DM Trigon znajdziemy też mniej popularną propozycję inwestycyjną znajdziemy jaką jest rekomendacja dla ICE (MEDINICE) (jedyna do jakiej dotarliśmy). Analitycy wycenili akcje spółki na 49,7 zł dając im tym samym niemal 60% potencjał do wzrostu.

"Spółka jest jednym z pionierów w rozwoju małoinwazyjnych rozwiązań kardiochirurgicznych, zaś niewielka liczba konkurencyjnych projektów na globalnym rynku MedTech oraz oferowane obecnie przewagi technologiczne rozwijanych projektów wpływają korzystnie na szansę dynamicznego rozwoju spółki. Stawiamy tezę, że nadchodzące miesiące 2021 będą przełomowe dla Medinice i przełożą się na zawarcie kolejnych umów licencyjnych" – wyjaśniono w rekomendacji

Ostatnia w naszym zestawieniu (ale oczywiście nie najgorsza) znalazła się rekomendacja Noble Securities (wydana w ramach Giełdowego Programu Wsparcia Pokrycia Analitycznego) dla BIO (BIOTON). Specjaliści ponieśli cenę docelową dla akcji spółki z 7,29 zł do 8,02 zł wskazując na solidne niedowartościowanie.

Analitycy pozytywnie oceniają wyniki spółki za ostatni kwartał ubiegłego roku i oceniają, że prawdopodobnie pod koniec bieżącego roku spółka będzie gotowa do rozpoczęcia badań klinicznych szybkodziałającego biopodobnego do Humalogu analogu insuliny.

Natomiast tegoroczne wyniki mają być zbliżone do ubiegłorocznych, oczyszczonych o zdarzenia jednorazowe, jak przychód z tytułu odszkodowań z Glorii (15,7 mln zł) i Nemera (10 mln zł). Oznacza to sprzedaż na poziomie 223 mln zł i 18 mln zł zysku netto.

 

Znak zapytania

WIG-BANKI wydaje się stopniowo odrabiać ubiegłoroczne spadki, po wyroku TSUE wspierany wizją masowych umów w sprawie kredytów frankowych (przynajmniej według części interpretacji).  Nie wszyscy analitycy z optymizmem patrzą jednak w stronę banków. Wśród rekomendacji dla MIL (MILLENNIUM) czy SPL (SANPL) znajdziemy zarówno zalecające kupno, jak i sprzedaż. Szczególnie ciekawym przypadkiem jest ten drugi. Znane nam wyceny wahają się bowiem od 30% potencjał wzrostu do 30% potencjału spadku.

Po stronie „za” inwestycją w akcje banków znajdziemy m.in. ekspertów BM mBanku czy Wood & Company.

"Poprawa rentowności, dywidendy i eliminacja ryzyka systemowego powinny przekonać sceptyków, a polski sektor bankowy pojawi się na nowo na radarze inwestorów zagranicznych. Uważamy, że argumenty te spowodują, że dyskonto z jakim polskie banki notowane są do spółek porównywalnych z CE3 przestanie mieć rację bytu" – czytamy w raporcie BM mBanku

Podobnego zdania nie podziela strona przeciwna na czele z DM Trigon i Ipopema Securities. Zespoły tych biur utrzymały negatywne zalecenia również po publikacji wyroku TSUE i radzą sprzedaż posiadane akcje niemal wszystkich banków.

 

Powyższy tekst stanowi skrót wymienionych niżej rekomendacji. Pełne wersje raportów lub ich skrócone wersje zawierające informacje wymagane przez Rozporządzenie Delegowane Komisji (UE) 2016/95S z dnia 9 marca 2016 r, są dostępne pod wskazanymi adresami:

 

Spółka Data rekomendacji Godzina upublicznienia Instytucja Link
ASB (ASBIS) 5.04.2021 - Argus Research Co. h Argusresearch.com
TEN (TSGAMES) 9.04.2021 08:30 BM mBank mdm.pl
BIO (BIOTON) 20.04.2021 09:00 Noble Securities Noblesecurities.pl
ICE (MEDINICE) 1.04.2021 08:10 Trigon DM Infostrefa.com

MIL (MILLENNIUM) SPL (SANPL)

19.04.2021 08:20 BM mBank mdm.pl