Play2Chill, producent i wydawca gier na PC i konsole, osiągnął w 2020 roku 0,73 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, co oznacza wzrost o ponad 50 proc. w porównaniu z wynikami za 2019 rok. Jednym z najważniejszych wydarzeń w tym okresie był debiut spółki na rynku NewConnect, który, kilka miesięcy wcześniej, poprzedziła prywatna emisja akcji. W ramach przeprowadzonej emisji P2C (P2CHILL) pozyskało 1,5 mln zł na rozwój swoich gier, w tym flagowego tytułu Motorcycle Mechanic Simulator 2021, którego premiera planowana jest w trzecim kwartale 2021 roku.

- Rok 2020 to okres, w którym koncentrowaliśmy się na realizacji przyjętej strategii rozwoju. Przychody netto ze sprzedaży wyniosły 0,73 mln zł, co jest wynikiem wyższym o ponad 50 proc. w porównaniu do raportowanego za 2019 rok. Jednocześnie odnotowaliśmy ujemny wynik finansowy. Ma to bezpośredni związek z fazą inwestycyjną, w której znajduje się nasza spółka i przeznaczeniem istotnej części środków, którymi dysponujemy na produkcję gier, m.in. Aztec Empire, Far North Survival, Restoration Master oraz naszego flagowego tytułu Motorcycle Mechanic Simulator 2021. Efekty tych inwestycji powinny być widoczne w długim terminie

– mówi Tomasz Róziecki, prezes Play2Chill.

Działalność Play2Chill w 2020 roku obejmowała pracę nad najważniejszym tytułem studia Motorcycle Mechanic Simulator 2021, którego wersja demonstracyjna, wydana w styczniu br., przyniosła około 35 tys. nowych zapisów na wishlistę. Środki na produkcję gry pochodzą z przeprowadzonej w maju ubiegłego roku prywatnej emisji akcji, w ramach której pozyskano 1,5 mln zł.

Jednocześnie, zgodnie z przyjętą strategią rozwoju, w raportowanym okresie, Play2Chill, przygotowało kilka pre-produkcji i prototypów, które miały na celu wyłonienie dobrze rokujących gier. W efekcie, wdrożono do produkcji Aztec Empire, która zaledwie po trzech tygodniach od zapowiedzi znalazła się w zestawieniu najchętniej dodawanych gier do listy życzeń Global Top Wishlists w serwisie Steam. Inne tytuły, które w przyszłości trafią do sprzedaży to Far North Survival oraz Restoration Master. Za ich produkcję odpowiada powołana w styczniu 2021 roku spółka zależna Play2Chill – FrogVille Games.

- Wielkimi krokami zbliżamy się do najważniejszego testu gry Motorcycle Mechanic Simulator 2021, a mianowicie do publikacji darmowego prologu. Mamy nadzieję, że gracze docenią nowe funkcjonalności oraz aktualizację graficzną, którą dla nich przygotowaliśmy, co z kolei przełoży się na oficjalną premierę, która odbędzie się w trzecim kwartale br. – mówi Tomasz Róziecki. - Nieustannie pracujemy także nad grą Aztec Empire. Pierwsze efekty zamierzamy zaprezentować jeszcze w tym roku – dodaje.

Jednym z ważniejszych wydarzeń w dotychczasowej działalności Play2Chill był przeprowadzony w grudniu 2020 roku debiut na rynku NewConnect.

Główną linią biznesową studia jest produkcja średniobudżetowych gier z gatunku symulacyjno-strategicznych oraz symulacyjnych w wersji na komputery osobiste i konsole.

W perspektywie długookresowej Play2Chill planuje rozwój działalności w segmencie wydawniczym poprzez przejmowanie oraz portowanie gier od zewnętrznych  deweloperów na konsolę Nintendo Switch, a także wsparcie wydawnicze podmiotów powiązanych ze spółką.