Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Narodowy Bank Polski poinformował w środę, że oficjalne aktywa rezerwowe Polski wynosiły 231 mld euro na koniec grudnia. W przeliczeniu na dolary amerykańskie było to 271 mld USD.
Gdzie widać formacje wzrostowe, a w których miejscach technika podpowiada zachowanie ostrożności? Zapraszamy do wzięcia udziału w webinarze poświęconym analizie technicznej spółek z GPW, który odbędzie się 8 stycznia o godz. 10.
Prywatne firmy w USA stworzyły w grudniu 41 tys. miejsc pracy netto, wynika z opublikowanego w środę raportu ADP. Oczekiwano 47 tys.
Dwie osoby usłyszały zarzuty w sprawie określanej jako „Amber Gold dla bogatych”. Pomysłodawcą biznesu jest znany profesor Uniwersytetu Gdańskiego. Miliony złotych stracili pokrzywdzeni, którzy zainwestowali w piramidę finansową.
Eksperci radzą, jak zbudować portfel funduszy na 2026 r. Poznaj propozycje dla zamożnych inwestorów, szukających długoterminowych zysków przy umiarkowanym ryzyku.
Brytyjski system energetyczny stanął przed poważnym wyzwaniem po tym, jak po raz pierwszy od czterech lat odnotowano wzrost produkcji energii z paliw kopalnych. Mimo rekordowych wyników sektora OZE, spadek wydajności elektrowni jądrowych zmusił kraj do większego wykorzystania gazu, co znacząco utrudnia realizację rządowego planu całkowitej dekarbonizacji sieci do 2030 roku.
Liczba bezrobotnych w Niemczech wzrosła w grudniu jednak skala zjawiska była mniejsza, niż zakładał rynek. Dane Federalnej Agencji Pracy potwierdzają, że niemiecki rynek pracy pozostaje pod presją wieloletniej stagnacji gospodarczej i problemów strukturalnych przemysłu, co ogranicza perspektywy szybkiego ożywienia.
Po rekordowym pod względem sprzedaży samochodów elektrycznych 2025 r. sektor czeka zadyszka. Eksperci twierdzą jednak, że spadek nowych rejestracji będzie przejściowy.
Allegro pozbywa się części biznesu w dwóch krajach. Chodzi o aktywa, które znalazły się w portfelu grupy przy okazji przejęcia czeskiego Malla, a obecnie ciążą na jej wynikach. Kupującym jest fundusz Mutares wyspecjalizowany w restrukturyzacjach.
Rzecznik rządu Adam Szłapki podkreślił, że do spotkania premiera Donalda Tuska z marszałkiem Sejmu Włodzimierzem Czarzastym ws. reformy PIP „chyba” nie dojdzie w środę. Myślę, że odbędzie się ono w najbliższym czasie, w tym tygodniu - dodał Szłapka.
Po trwającym kilka dni rozległym blackoucie w południowo-zachodnim Berlinie, w środę wznowiono dostawy elektryczności dla obszaru dotkniętego awarią. Była to najdłuższa masowa przerwa w dostawach prądu w niemieckiej stolicy od zakończenia drugiej wojny światowej.
Zdrowie jest najważniejsze dla obecnych konsumentów. Innowacje stają się tak naprawdę koniecznością, szczególnie w tak konkurencyjnym rynku jak mleko funkcjonalne - uważa Piotr Seidler, Menadżer ds. marketingu na rynek Europy wschodniej Tetra Pak.
Rząd przyjął w środę projekt zmian w Prawie energetycznym, który wprowadza nowy, przejrzysty i sprawiedliwy proces uzyskiwania warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej nowych źródeł energii - poinformował po posiedzeniu rządu minister energii Miłosz Motyka.
Rząd przyjął w środę projekt zmian w Prawie energetycznym, który wprowadza nowy, przejrzysty i sprawiedliwy proces uzyskiwania warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej nowych źródeł energii - poinformował po posiedzeniu rządu minister energii Miłosz Motyka.
Cena miedzi może zwyżkować do 14 000 USD za tonę w ciągu najbliższych trzech miesięcy dzięki wzrostowej dynamice, jednak szczyt może zostać osiągnięty jeszcze w tym miesiącu, jeśli nie pojawią się nowe czynniki – podali w raporcie analitycy Citigroup.
Komisja Nadzoru Finansowego uznała składki ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów mechanicznych oferowanych przez Agro Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych za nieadekwatne i z tego powodu nałożyła karę 1,3 mln zł na ubezpieczyciela - poinformowała w środę KNF.
Na koniec grudnia 2025 r. oficjalne aktywa rezerwowe Polski wynosiły 231 mld euro, a w przeliczeniu na dolary amerykańskie 271 mld USD – podał w środę Narodowy Bank Polski.
Prognozy na 2026 rok wskazują na umiarkowany wzrost gospodarczy w Europie, ale Polska wyróżnia się – zarówno pod względem dynamiki PKB, jak...
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
