Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wobec Zakład Mięsny Wierzejki J.M. Zdanowscy. Co Urząd zarzuca znanej firmie z branży mięsnej?
Jak wynika z Raportu płacowego 2026, opracowanego przez agencję doradztwa personalnego Hays Poland, odsetek firm planujących rekrutacje pozostaje wysoki i zbliżony do tego odnotowanego przed rokiem. Jednak już co piąta organizacja jako powód spodziewanych rekrutacji wskazuje zmiany strukturalne. Firmy przechodzą bowiem transformację technologiczną i dopasowują swoją strategię do aktualnych wyzwań. W praktyce oznacza to zmieniające się zapotrzebowanie kompetencyjne, które...
Systematyczny spadek sprzedaży, ewolucja konsumenckich oczekiwań i niestabilne otoczenie prawne to dla branży piwnej niełatwe wyzwania biznesowe. Z Magdaleną Kochan, dyrektorką Arcyksiążęcego Browaru Zamkowego Cieszyn, rozmawiamy o historycznych metodach warzenia, rozwoju segmentu bezalkoholowego oraz przewidywalnych regulacjach, które ułatwiają planowanie inwestycji i komunikację z klientami.
Allegro podpisało umowę sprzedaży wszystkich swoich udziałów w spółkach zależnych, które prowadzą działalność w Słowenii i Chorwacji - poinformowała spółka w komunikacie giełdowym. Finalizacja transakcji planowana jest w pierwszej połowie 2026 r.
W środę po godzinie 12 rząd rozpoczął pierwsze po Nowym Roku posiedzenie. Zajmie się m.in. projektami implementującymi przepisy unijne, w tym przepisami dotyczącymi utworzenia ESAP, który ma poprawić dostęp do danych dla potencjalnych inwestorów.
Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie pobicia byłego ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, do którego doszło w ub. roku w Siedlcach – poinformował PAP w środę prok. Bartłomiej Świderski z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.
Grupa Allegro podpisała z Mutares wiążącą umowę sprzedaży udziałów w spółkach zależnych prowadzących działalność w Słowenii i Chorwacji, wraz z dedykowanymi zasobami technologicznymi i zespołami z siedzibą w Czechach - podało Allegro w komunikacie. Spółka szacuje łączny negatywny wpływ transakcji na wynik netto w wysokości około 235 mln zł.
Los Angeles wciąż podnosi się po niszczycielskich pożarach, które dotknęły miast i okolic w styczniu 2025 roku. W popiół zmieniło się wówczas prawie 7 tys. domów i budynków w południowej Kalifornii. W samym Malibu trwa właśnie walka przyszłość działek po 720 domach. Para nowozelandzkich miliarderów wykupiła ziemię i chcą ją zamienić w kilka megarezydencji.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
