Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Piątkowa sesja zakończyła się niewielką przeceną głównych indeksów warszawskiej giełdy. Wśród ogólnej słabości naszego rynku, handel w WIG20 zdominowały akcje KGHM, których kurs przekraczał momentami lipcowe szczyty. Wśród mniejszych spółek uwaga inwestorów skupiała się m.in. na Lubawie, Apatorze i Creotechu.
Z rady nadzorczej spółki PAK – Polska Czysta Energia, należącej do Cyfrowego Polsatu i ZE PAK, zostali odwołani m.in. Zygmunt Solorz i jego żona Justyna Kulka, a nową prezes została Małgorzata Juszczęć-Joszt. Poprzednie zmiany we władzach firmy nie zostały uznane przez sąd.
W przypadku zastosowania technik operacyjnych typu Pegasus, trudno odnieść to do zapisów ustawowych - oceniła sędzia Sądu Apelacyjnego w Warszawie Marzanna Piekarska-Drążek podczas przesłuchania przed sejmową komisją śledczą ds. Pegasusa. Według niej taki system inwigilacji był „niedopuszczalny”.
Państwowa Agencja Atomistyki ma pierwsze mobilne laboratorium do prowadzenia monitoringu radiacyjnego kraju - poinformował w piątek prezes PAA Andrzej Głowacki. Dodał, że może ono dotrzeć do każdego miejsca w kraju i zmierzyć stan środowiska, jeżeli chodzi o poziom promieniowania.
Przesunięcie części pieniędzy na rok 2025 w programie modernizacji reaktora badawczego MARIA przewidują założenia zmiany uchwały Rady Ministrów, opublikowane w piątek.
Ministerstwo skarbu USA zaapelowało w piątek do państw grupy G7 i sojuszników z Unii Europejskiej o nałożenie „znaczących ceł” na towary z Chin i Indii. Miałoby to powstrzymać te kraje od zakupów rosyjskiej ropy.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
