Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Stany Zjednoczone poinformowały kraje europejskie, że wycofują się ze wspólnych wysiłków na rzecz zwalczania dezinformacji pochodzącej z Rosji, Chin i Iranu – podała brytyjska gazeta „Financial Times”, powołując się na trzech europejskich urzędników zaznajomionych ze sprawą.
Oszustwa w sieci przybierają na sile – tym razem na celowniku znaleźli się klienci Lidla w Niemczech. W internecie pojawiły się fałszywe sklepy podszywające się pod dyskont, oferujące telewizory za 79 euro czy roboty kuchenne za mniej niż 30 euro. Kto da się skusić, ryzykuje utratę pieniędzy - pisze Ruhr24.de.
Przedstawiciele największych firm żeglugowych zapowiadają, że prawdziwe odejście od paliw kopalnych nastąpi dopiero w latach 30. i 40. XXI wieku. Wpływ na to będą miały unijne regulacje klimatyczne oraz globalne normy emisji.
Australijski producent oprogramowania Atlassian zredukował około 200 etatów w działach wsparcia w Europie – podał dziennik „The Australian”. To kolejna fala cięć po tym, jak w lipcu firma zwolniła 150 osób na podobnych stanowiskach.
Eksport Tajwanu w sierpniu osiągnął historyczny poziom, znacznie przekraczając oczekiwania ekonomistów. Rekord ten został osiągnięty mimo nowych amerykańskich ceł i rosnących napięć handlowych.
Rodzina Ruperta Murdocha osiągnęła porozumienie w sprawie przyszłości medialnego imperium. Wieloletni spór o kontrolę nad Fox Corporation i News Corp został w poniedziałek rozstrzygnięty dzięki ugodzie opiewającej na 3,3 mld dolarów.
Dyrektor generalny Volvo Hakan Samuelsson zarysował w wywiadzie dla Bloomberga perspektywy dla branży motoryzacyjnej. Jego zdaniem nie wszystkie zachodnie marki będą w stanie przetrwać zmiany na rynku, w tym przestawienie produkcji na auta elektryczne.
Rozczarowujące wyniki ciążą notowaniom Elektrotimu, a zapowiedź emisji dołuje cyber_Folksa. Na NewConnect szaleństwo zakupów The Farm 51.
Energa podpisała aneks do umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który zwiększy kwotę pożyczki z Krajowego Planu Odbudowy z ponad 7,6 mld zł do prawie 9,4 mld zł - poinformowała spółka we wtorek w komunikacie. Pieniądze mają posłużyć rozwojowi sieci dystrybucyjnych.
Chińska waluta ma szansę na znaczącą aprecjację wobec dolara, ocenia Stephen Jen z Eurizon SLJ Capital. Słabsze dane z rynku pracy w USA, rosnące oczekiwania na luzowanie polityki pieniężnej i napływ zagranicznego kapitału mogą wspierać renminbi.
Analityk z Oddo BHF podniósł rekomendację dla akcji obuwniczej spółki, a jej prezes rozważa przeprowadzenie przez firmę skupu akcji własnych. Kurs spada.
Po kilku kwartałach ostrożności banki i klienci znów spotkali się w połowie drogi: ci pierwsi poluzowali kryteria, drudzy odzyskali zdolność kredytową. Efekt? II kwartał 2025 r. przyniósł wyraźny skok nowej akcji kredytowej i sygnały normalizacji po pandemicznych zawirowaniach i akcyjnych programach wsparcia z 2023 r.
UOKiK postawił Jeronimo Martins Polska zarzuty dotyczące sposobu prezentacji cen promocyjnych w sklepach sieci Biedronka. Spółce grozi kara do 10 proc. obrotu.
W sierpniu 2023 roku liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Polsce wzrosła do 857,3 tys. osób, co jest wynikiem zmian strukturalnych w gospodarce oraz nowej ustawy o rynku pracy. Najwięcej nowo zarejestrowanych to osoby z doświadczeniem w przetwórstwie, handlu i budownictwie.
UOKiK stawia zarzuty Jeronimo Martins Polska dot. cen promocyjnych w sieci Biedronka - podał Urząd w komunikacie prasowym. Spółce grozi kara do 10 proc. obrotu.
UOKiK stawia zarzuty Jeronimo Martins Polska dot. cen promocyjnych w sieci Biedronka - podał Urząd w komunikacie prasowym. Spółce grozi kara do 10 proc. obrotu.
Były dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski dołącza do redakcji serwisu Weszło. Został dyrektorem ds. contentu oraz social mediów. Odpowiada za strategię oraz rozwój głównych kanałów marki – portalu, mediów społecznościowych i YouTube’a.
Rupert Murdoch, 94-letni magnat medialny, wykupił udziały trójki swoich dzieci, zapewniając przyszłość swojego konserwatywnego imperium.
Akcje Grenevii drożeją w piątek o ponad 11 proc. po publikacji komunikatu o podpisaniu listu intencyjnego z Polską Grupą Zbrojeniową. Obie spółki zapowiedziały współpracę w zakresie wspólnej realizacji projektów, optymalizacji procesów produkcyjnych oraz dostaw komponentów i usług.
Według danych z ZUS na koniec lipca 2025 r., w Polsce pracowało 1 248 062 cudzoziemców, z czego 824 470 to obywatele Ukrainy. Stanowiło to aż 67% wszystkich zatrudnionych spośród obcokrajowców.
W sieci trwa burza wokół konfliktu Doroty Wysockiej-Schnepf z Kanałem Zero i jego gwiazdami, którego nowym rozdziałem są kroki prawne dziennikarki. W internecie sympatie przechylają się na korzyść Stanowskiego i Mazurka – pokazuje analiza Res Futura.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
