Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Popierany przez PiS kandydat na prezydenta Karol Nawrocki zaapelował w piątek do rządu o zablokowanie importu niemieckiego żywca w związku z pojawiającymi się w Niemczech przypadkami pryszczycy. Wezwał też rząd do podjęcia inicjatywy celem utrzymania dotychczasowych zasad wwozu ukraińskich towarów do UE.
Tymczasowy minister finansów Syrii Mohammed Abazid poinformował w piątek, że 400 tys. pracowników państwowych instytucji jest zatrudnionych fikcyjnie, a rząd opłaca łącznie z budżetu państwa 1 mln 300 tys. osób - przekazał portal Syria News.
Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska określił zakresy raportów środowiskowych, jakie inwestor - spółka OSGE - ma przedłożyć w ramach postępowań o wydanie decyzji środowiskowych dla budowy elektrowni jądrowych z reaktorami BWRX-300 w Ostrołęce i Włocławku.
Wycena nieruchomości zgłoszonych do Programu Dobrowolnych Nabyć (PDN) odbywa się na niezmienionych zasadach - zapewniła spółka Centralny Port Komunikacyjny. Chodzi o doniesienia, jakoby spółka miała zmienić zasady wycen nieruchomości i oferować - w ostatnich miesiącach - korzystniejsze warunki nabycia.
Inwestorzy instytucjonalni muszą mieć możliwość inwestowania w fundusze PE/VC/PD, gdyż bez lokalnego kapitału Polska pozostanie na peryferiach Europy. To wniosek z konferencji „Polski kapitał instytucjonalny w prywatnych inwestycjach – dlaczego warto?” zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
