Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Płaca minimalna w Polsce jest już dużo wyższa niż na przykład w Portugalii. Gonimy też Niemcy, europejskiego lidera, ale to mozolny proces.
W grudniu udział inwestorów zagranicznych w polskich obligacjach spadł o 1,9 mld zł do 148,4 mld zł.
Wydatki Amerykanów wzrosły mocniej niż zakładano, zaś wskaźniki inflacji we wszystkich przypadkach pokryły się z prognozami.
Prezydent Rosji zgodził się na sprzedaż rosyjskich aktywów należących do amerykańskiego banku inwestycyjnego Goldman Sachs. Oddział zostanie przejęty przez armeński fundusz.
Temat hipotek frankowych będzie jeszcze się ciągnął, ale rezerwy na ryzyko prawne mają spadać w kolejnych kwartałach. Bank liczy na lekkie ożywienie w kredytach dla przedsiębiorstw.
Kontrakty terminowe na główne indeksy amerykańskich rynków akcji rosną przed piątkową sesją co może zapowiadać kontynuację wzrostów z poprzedniej sesji.
Wynik finansowy za 2024 r. będzie prawie trzy razy wyższy niż za 2023 r. Plany na ten rok mówią o podwojeniu zysku. Znacząco ma wzrosnąć liczba pasażerów. Będą także duże inwestycje.
Ceny konsumpcyjne w niemieckiej gospodarce zaskoczyły spadkiem w ujęciu miesięcznym i spowolnieniem wzrostowej tendencji licząc rok do roku. Dane z największej europejskiej gospodarki mogą zachęcić EBC do kolejnej obniżki stóp procentowych.
Biopharmaceutical company AbbVie, Inc. (NYSE: ABBV) announced fourth-quarter 2024 financial results, reporting a double-digit dip in adjusted earnings and an increase in revenues. The company reported worldwide net revenues of […]
The post AbbVie Q4 2024 adjusted earnings decline despite 6% revenue growth first appeared on AlphaStreet.
Resort edukacji wskazał 35 zawodów, którym prognozuje szczególne zapotrzebowanie na krajowym rynku pracy. W 2025 r. na liście pierwszy raz pojawił się opiekun osoby starszej i opiekun w domu pomocy społecznej – podało w piątek MEN. Lista wojewódzka zawiera zawody z przyszłością w regionach.
Prezes PZU Życie Jarosław Mastalerz został odwołany ze stanowiska, członek zarządu spółki Paweł Wajda sam zrezygnował - poinformował w piątek p.o. prezes PZU Andrzej Klesyk. Jak dodał, doszło również do zmian w radzie nadzorczej PZU Życie.
Rozwój bankowości możemy analizować w co najmniej trzech kluczowych obszarach: biznesowym (jakie usługi i produkty będą priorytetowe dla banków), regulacyjnym (wpływ aktów prawnych na działalność sektora) oraz technologicznym (które innowacje znajdą zastosowanie w branży). W każdym z tych obszarów mamy do czynienia z rewolucyjnymi zmianami, które znacząco wpływają na funkcjonowanie instytucji finansowych.
W gospodarstwie w Dębem stwierdzono ognisko ptasiej grypy wśród indyków; łącznie zostanie zlikwidowanych 6 tys. sztuk – poinformował PAP w piątek powiatowy lekarz weterynarii w Kaliszu Miłosz Bąkowski.
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
