Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Wyniki finansowe Platige Image w III kwartale 2021 r. oraz list do akcjonariuszy

Udostępnij

Przychody PLI (PLATIGE) w III kwartale 2021 r. wyniosły 33,11 mln zł wobec 25,86 mln zł odnotowanych w analogicznym okresie poprzedniego roku. Wynik na działalności operacyjnej wzrósł w zakończonym kwartale do 5,83 mln zł z -0,2 mln zł w III kwartale 2020 r. Między lipcem a wrześniem spółka odnotowała wynik netto na poziomie 5,12 mln zł w porównaniu do -0,49 mln zł osiągniętych rok wcześniej.

Poniżej pełna treść listu prezesa zarządu Platige Image do akcjonariuszy:

Szanowni Akcjonariusze,

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu raport Grupy Kapitałowej Platige za trzeci kwartał 2021 roku. Był to niezwykle pracowity kwartał dla wszystkich linii biznesowych, a osiągnięte wyniki to skutek działań i decyzji, o których informowaliśmy w poprzednich raportach. Zrealizowaliśmy dla naszych klientów rekordową liczbę projektów cinematikowych, prowadziliśmy finalne prace nad drugim sezonem Wiedźmina którego premiera planowana jest na 17 grudnia br., aktywne działania sprzedażowe wypełniły także portfel zleceń w pionie reklamy oraz entartainment/creative arts, w którym większość projektów realizowana była z użyciem silnika Unreal Engine. O naszych działaniach w kierunku rozwoju produkcji z użyciem silnika czasu rzeczywistego informowaliśmy wcześniej wielokrotnie. Dziś coraz częściej wykorzystujemy go w projektach realizowanych dla klientów.

Trzeci kwartał to dalszy rozwój współpracy z Activision Publishing Inc. nad filmami do serii Call of Duty, a także wzmożona współpraca z wiodącymi producentami gier na rynku azjatyckim. W pionie reklamy pozyskujemy coraz większe projekty. Nowym kierunkiem biznesowym, który przyniósł ciekawe zlecenia projektowe jest obszar MENA (Middle East and North Africa) i który będziemy dalej intensywnie eksplorować. Planujemy także aktywizację działań sprzedażowych w zakresie projektów reklamowych na rynku amerykańskim. Po pandemicznej przerwie stopniowo odradza się także rynek eventów.

Aż 3 nasze produkcje zostały nominowane do jednych z najbardziej prestiżowych nagród na światowym rynku reklamy –The shots Awards EMEA, a na krajowym rynku Platige Image oraz dom produkcyjny Dobro otrzymały razem rekordowe 38 nominacji w konkursie Klubu Twórców Reklamy KTR.

Najlepsze historycznie wyniki kwartalne, to wynik rekordowej sprzedaży przy jednoczesnej kontroli realizowanych marż na projektach. Dalsze zwiększanie skali działalności wymagać będzie w najbliższych miesiącach powiększenia zespołów graficznych oraz inwestycji w technologię. Podęliśmy już decyzję o budowie nowego studia w technologii MoCap, które pozwoli na efektywniejszą pracę nad naszymi produkcjami, a także świadczenie nowych usług sektorowi game dev.

W zakresie rozwoju produktów własnych ruszyły prace nad produkcją gier w spółkach Image Games SA (wspólne przedsięwzięcie z Movie Games SA) oraz PJ Games sp. z o.o. Trwają również prace nad uruchomieniem kolejnych projektów gamingowych.

W obszarze film development rozwijamy kilkanaście projektów. Są one na różnym etapie rozwoju – od negocjacji w sprawie zakupu praw autorskich, po wstępne rozmowy z platformami streamingowymi i agentami sprzedaży.

Zapraszamy do lektury niniejszego raportu, w którym znajdziecie Państwo szczegółowe informacje na temat działań podjętych przez Grupę Platige w trzecim kwartale br.

Z wyrazami szacunku,

Zarząd Platige Image S.A.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus