Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Advanced Graphene Products zadebiutuje na NewConnect 29 listopada

Udostępnij

Pierwsze notowanie spółki Advanced Graphene Products S.A. (AGP), wiodącego w Europie producenta grafenu płatkowego i powierzchniowego z unikalną i opatentowaną technologią HSMG®, na rynku NewConnect odbędzie się 29 listopada br. Do obrotu trafi 4.994.000 sztuk akcji o wartości nominalnej 1,00 zł każda. Debiut poprzedziła publiczna emisja akcji serii C, z której w czerwcu Spółka pozyskała 7,4 mln zł brutto.

AGP jako jedyny w Polsce producent grafenu, posiada istotne zaplecze naukowe oraz organizacyjne, które umożliwia roczną produkcję w ilości 100 kg grafenu płatkowego oraz 150 m2 grafenu powierzchniowego. Ten poziom pozwoli na komercjalizację opracowanych aplikacji grafenu na skalę przemysłową. Obecnie Spółka przygotowuje się do uruchomienia pilotażowej sprzedaży filamentu na bazie grafenu, służącego do druku 3D. Rozpoczęto także proces związany z uzyskaniem certyfikatu REACH, który potwierdza wysoki poziom zarządzania procesem produkcji przemysłowej oraz bezpieczeństwo wytworzonych substancji chemicznych.

Strategia AGP zakłada w przeciągu od 3 do 5 lat pełną komercjalizację przemysłową 2-3 projektów (m.in. z obszarów kompozytów węglowych i pokryć antykorozyjnych) spośród znajdujących się w jej obecnym portfelu.

- Debiut AGP na rynku NewConnect jest zwieńczeniem naszej kilkuletniej pracy oraz symboliczną cezurą przejścia Spółki do poziomu podmiotu komercjalizującego swoje produkty. Na pewno nie byłoby nas w tym miejscu, gdyby nie wytężona praca, wiara w sukces oraz silne wsparcie pierwszych inwestorów, którzy także uwierzyli w nasz pomysł na biznes. AGP to podmiot, który oprócz wizji i pomysłu, ma know-how – w tym zabezpieczoną własność intelektualną, zaplecze produkcyjne oraz profesjonalny zespół. Przed nami ostatnie formalności, dzięki którym będziemy mogli w pełni rozwinąć skrzydła i rozpocząć produkcję grafenu na skalę przemysłową – dla naszych kontrahentów. Wierzę, że obecność na rynku giełdowym otworzy nam kolejne drzwi na drodze rozwoju Spółki, a transparentność i rzetelna komunikacja będą wspierać budowanie jej wartości - mówi Maciej Gałązka, Prezes Zarządu Advanced Graphene Products S.A..

Uroczystość debiutu Advanced Graphene Products S.A. na rynku NewConnect rozpocznie się o godzinie 11:30. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+