Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Zarząd Asbis proponuje 0,1 USD dywidendy na akcję ponad wypłaconą zaliczkę

Udostępnij

Zarząd ASB (ASBIS) zarekomendował wypłatę dywidendy z zysku za rok obrotowy 2021 w wysokości 0,3 USD na akcję. Biorąc pod uwagę aktualny kurs akcji spółki łączna stopa dywidendy wyniosłaby ok. 6%.

Na poczet dywidendy z zysku za 2021 rok została już wypłacona zaliczka w kwocie 0,2 USD na akcję. Do akcjonariuszy spółki miałoby trafić więc jeszcze 0,1 USD na akcję.

„ASBIS wypłaca dywidendę nieprzerwanie od 6 lat, jest to waży element naszej polityki związanej z docenieniem akcjonariuszy firmy. Mamy za sobą świetny i pełen sukcesów rok, dlatego ważne jest dla nas, aby akcjonariusze ASBIS również byli częścią tego sukcesu. Zarekomendowaliśmy więc wypłatę dywidendy na poziomie naszej rekordowej dywidendy za 2020 rok, czyli 0,30 USD na akcję. Obecna sytuacja w Ukrainie i Rosji jest trudna dla wszystkich firm, które mają ekspozycję na zaangażowane kraje. Jak już wielokrotnie powiedzieliśmy, jesteśmy przygotowani do konfliktu i zabezpieczeni, musimy jednak brać pod uwagę również trudne scenariusze. Planujemy też inwestycje, które zdywersyfikują nasz biznes, co będzie się wiązało z dodatkowymi nakładami inwestycyjnymi” – powiedział cytowany w komunikacie prasowym Costas Tziamalis, Wiceprezes Grupy ASBIS. 

„Cały czas obserwujemy wydarzenia będące następstwem inwazji Rosji na Ukrainę oraz nakładane na Rosję sankcje, których jako firma europejska, zarejestrowana w UE i mająca swoją siedzibę na Cyprze, będziemy przestrzegać w 100-proc. Ukraina i Rosja to ważne dla nas rynki, dlatego zdecydowaliśmy się poczekać z oficjalnym ogłoszeniem prognozy do momentu, kiedy sytuacja na tych rynkach będzie bardziej klarowna i da nam lepszy wgląd w ogólną sytuację” – dodał Costas Tziamalis.

Więcej informacji dotyczących dywidend spółki znajduje się na jej profilu dywidendowym.

Jeśli interesuje Cię tematyka dywidend sprawdź do jakich unikalnych danych i narzędzi mają dostęp nasi abonenci.

Znajdziesz wśród nich między innymi:

  • Rozbudowane funkcje skanera akcji,
  • Analizę zachowania kursu 90 dni przed i po dniu ustalenia prawa do dywidendy,
  • Przewidywana data publikacji rekomendacji zarządu dotyczącej wysokości dywidendy,
  • Prognozę wysokości dywidendy na najbliższe 2 lata

oraz wiele innych

sprawdź szczegóły
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+