Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Wyniki finansowe Platige Image za drugi kwartał 2022 r. oraz list zarządu

Udostępnij

 

Szanowni Akcjonariusze,

Drugi kwartał 2022 roku obfitował w wiele ważnych dla nas wydarzeń. Spółka świętowała swoje 25-lecie. Obecnie Platige Image S.A. to ponad 300 osobowy zespół realizujący najbardziej zaawansowane projekty dla klientów z całego świata oraz pracujący nad portfolio projektów własnych.

W omawianym kwartale została uchwalona oraz wypłacona pierwsza w historii notowań Platige Image S.A. na GPW dywidenda w wysokości 0,6 PLN na akcję.

Drugi kwartał to także kolejne nagrody dla naszych produkcji – animacja Resident Evil Village otrzymała nagrodę Webby w kategorii Best Trailer oraz nagrodę Animayo – Best Video Game Cinematic. Efekty specjalne do Wiedźmina otrzymały nominację do prestiżowej nagrody Emmy w kategorii Outstanding Special Visual Effects In A Season Or A Movie – 2022.

W ubiegłym roku przychody ze sprzedaży Grupy Platige Image po raz pierwszy w historii przekroczyły 100 mln złotych. Przychód ze sprzedaży za pierwsze półrocze 2022 przekroczył już 66 mln złotych i był także największy w historii. Wyniki finansowe za pierwsze półrocze 2022 roku również uległy istotnej poprawie w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Nasza nowopowołana spółka w Stanach Zjednoczonych rozwija się bardzo prężnie i od pierwszego kwartału swojej działalności jest rentowna. Dzięki niej obserwujemy dużą dynamikę w zakresie produkcji reklamowych. W dziale animacji wyprodukowaliśmy kolejne trailery dla Activision Inc. m.in. Operation Monarch Official Teaser feat. Godzilla vs. Kong do serii Call of Duty: Warzone, który zebrał doskonałe recenzje. W zespole entertainment powstawały kolejne produkcje realizowane w technologii Unreal Engine, m.in. trailer do DerbyStars Horse Racing Metaverse Game dla koreańskiego klienta działającego na obiecującym rynku projektów blockchain. Zespół broadcast przygotował natomiast dla Telewizji Polsat wirtualne studio na turniej w Wimbledonie. W ślad za pierwszym projektem reklamowym 3D na ekrany LED dla Samsunga, pozyskujemy nowe projekty dla prestiżowych klientów. Jest to szybko rosnący, perspektywiczny segment rynku, w którym chcemy być liderem. Portfel projektów na kolejne miesiące jest dobrze wypełniony. Kontynuujemy współpracę z Netflix. Staramy się o pozyskanie nowych projektów w obszarze efektów specjalnych do filmów i seriali oraz prowadzimy intensywne działania sprzedażowe w tym kierunku. Nie rezygnujemy także z odżywającego po pandemii rynku kontentu cyfrowego dla parków rozrywki. Rozbudowujemy także stopniowo nasz zespół, dostosowując go do rosnącej skali działania. Już 10% zespołu Platige Image S.A. to artyści spoza Polski. Dołączają do nas graficy pracujący wcześniej dla wiodących studiów na świecie. Obecnie trwają finalne prace nad uruchomieniem nowego studia motion capure, które w istotny sposób zwiększy nasze możliwości pracy nad większymi produkcjami.

Dziękujemy

Zarząd Platige Image S.A.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus