Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Październikowa rewizja wycen BM mBanku

Udostępnij

Defensywa! Od tego słowa zespół BM mBanku rozpoczyna październikowy przegląd miesięczny i podporządkowuje mu wszystkie działania w dalszej jego części. Analitycy wciąż sugerują trzymanie się przede wszystkim spółek niecyklicznych i niepaństwowych. Jednocześnie wdrażają masową akcję obniżania wycen. Z kilkoma wyjątkami.

 

Biorąc pod uwagę zarówno październikowe aktualizacje rekomendacji jak i zestawienie kluczowych pomysłów inwestycyjnych, do faworytów analityków dołączyły spółki energetyczne. Mowa jednak nie o państwowych koncernach, w przypadku których „nieprzewidywalność pozostaje zbyt wysoka i bardzo trudno nakreślić jakieś bazowe scenariusze dla profilu inwestycyjnego spółek”, a ich wyceny w większości przypadków zawieszone. Zespół BM mBanku preferuje przede wszystkim PEP i jeszcze miesiąc temu odradzany CEZ. Wyceny spółek wzrosły do odpowiednio 1059,61 CZK i 116,23 zł, co w obu przypadkach daje potencjalną przestrzeń do ponad 20% wzrostów. Specjaliści zaznaczają, że w ich ocenie obie spółki dają ekspozycję na otoczenie podwyższonych marż/cen przy niewymagających wycenach.

Kombinacja „wzrost wyceny + rekomendacja kupuj” to w ostatnim czasie rzadkość i nie inaczej było w najnowszym przeglądzie miesięcznym BM mBanku. Spośród spółek notowanych na warszawskiej giełdzie, poza dwiema już wymienionymi, wyróżnienie dotknęło jeszcze jedynie ANR (ANSWEAR).

W komentarzu analityków możemy przeczytać, że Answear.com ma za sobą bardzo udany drugi kwartał, w którym kluczowe wskaźniki przekroczyły oczekiwania rynku i rezultaty konkurencji (35% wzrost przychodów vs -4% Zalando). Spółka dobrze radzi sobie także na Ukrainie, nawet mimo czasowego wstrzymania sprzedaży na tym rynku, a rozwój sytuacji za wschodnią granicą napawa optymizmem w kontekście wyników drugiej połowy roku. W efekcie nawet konserwatywny szacunek zakłada wzrost wyników w kolejnych latach i daje przestrzeń do wzrostu notowań.

W ramach segmentu e-commerce faworytem analityków pozostaje jednak ALE (ALLEGRO), które dzięki temu załapało się także do sekcji Potencjalnie liderzy wzrostu w naszym ostatnim przeglądzie rekomendacji maklerów.

Wyższej wyceny doczekały się także akcje… TEN (TSGAMES). Spółkę w dalszym ciągu trudno zaliczyć do preferowanych przez analityków BM mBanku, ale październikowy wzrost ceny docelowej przełamuje trwającą od kwietnia 2021 r. serię ścinania wyceny. Na tę niewielką korektę przełożył się szereg czynników, od lepszych r/r danych sprzedażowych za ostatnie miesiące, przez dalsze osłabienie PLN, a także:

„Nasze prognozy aktualizujemy o nową krzywą rynkowych stóp procentowych, wyższą premię za ryzyko rynkowe, zmiany w KPI gier oraz wyższą bazę kosztową” - dodają

Analitycy zalecają jednak ostrożność, pozostają bowiem sceptyczni w kwestii zdolności spółki do monetyzacji nowych tytułów (które mają pojawić się na przełomie roku), a to kluczowa kwestia wpływająca na wycenę Ten Square Games.

Wszystkie pozostałe aktualizacje wiązały się z obniżeniem wyceny przez analityków (pełna lista zmian znajduje się na dedykowanej stronie Rekomendacje). W najlepszym przypadku (czyli jedynie 11B (11BIT)) utrzymaniem jej bez zmian. Mimo tych cięć, na liście faworytów BM mBanku w dalszym ciągu znajdziemy akcje także CMR (COMARCH), DNP (DINOPL), MOL, OPL (ORANGEPL), PGN (PGNIG), PKN (PKNORLEN) oraz STH (STSHOLDING). Nowości to natomiast poza wspominanymi CEZ i Polenergrią, również CPS (CYFRPLSAT), KTY (KETY) i SNT (SYNEKTIK).

 

Pełna lista kluczowych pomysłów inwestycyjnych opublikowana w Przeglądzie Miesięcznym BM mBanku z 3 października 2022 r.:

pozytywne  negatywne
spółka  zmiana spółka  zmiana
11B (11BIT) ALR (ALIOR)
ALE (ALLEGRO) CCC
CEZ CEZ
CMR (COMARCH) GPW
CPS (CYFRPLSAT) LPP
DNP (DINOPL) MAB (MABION)
ENA (ENEA) MIL (MILLENNIUM)
EUR (EUROCASH) PGE
BHW (HANDLOWY) SGN (SYGNITY)
HUG (HUUUGE) TPE (TAURONPE)
KTY (KETY) TEN (TSGAMES)
MOL    
OPL (ORANGEPL)    
PEP    
PGN (PGNIG)    
PKN (PKNORLEN)     
PZU    
STH (STSHOLDING)    
SNT (SYNEKTIK)    
WPL (WIRTUALNA)    

Powyższy tekst jest skrótem z raportu „Przegląd miesięczny: październik 2022" po raz pierwszy opublikowanego 02.09.2022 r. o godzinie 08:30. Skrócona wersja raportu, zawierająca inne informacje wymagane przez Rozporządzenie Delegowane Komisji (UE) 2016/958 z dnia 9 marca 2016 r znajduje się w załączonym pliku.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+