Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Spółka zależna Unibep z warunkową umową o wartości ok. 120 mln euro netto

Udostępnij

Unihouse z grupy UNI (UNIBEP) podpisał z niemiecką firma AH Aktiv-Haus warunkową umowę na dostawę łącznie co najmniej 1250 modułów do końca 2025 r. Wartość kontraktu to ok. 120 mln euro netto.

Mamy już doświadczenie w realizacji projektów rozłożonych na lata. Wystandaryzowane moduły produkowaliśmy m.in. na rzecz Grupy Adapteo (wcześniej Cramo) - mówi Marcin Gołębiewski, prezes Unihouse. - Ta umowa to kontynuacja naszej udanej współpracy z AH Aktiv-Haus na rynku niemieckim, co świadczy, że inwestor jest zadowolony z jakości produktów Unihouse - dodaje.

Zgodnie z zapisami umowy Unihouse dostarczy niemieckiemu partnerowi co najmniej: 350 modułów w 2023 r. (z uwzględnieniem realizowanej obecnie inwestycji w Poczdamie), 400 modułów w 2024 r., 500 modułów w 2025 r. Szacowana wartość kontraktu w scenariuszu złożenia przez AH Aktiv-Haus zamówień w minimalnych wolumenach wyniesie ok. 120 mln euro netto. Umowa stanowi kontynuację dotychczasowej współpracy stron i obowiązuje do końca 2026 r.

Jak informuje spółka, realizacja każdego zamówienia będzie odbywała się na podstawie odrębnej umowy.

Ta umowa jest potwierdzeniem ekologicznych trendów w budownictwie na rynku niemieckim. Jesteśmy pewni, że dbałość o efektywność energetyczną obiektów, wspierana przez unijną legislację, powinna wzmacniać popyt na inwestowanie w rozwiązania oferowane przez Unihouse na rynkach europejskich. Dla Unihouse kluczowymi rynkami są Skandynawia (Norwegia, Szwecja), Niemcy oraz Polska - komentuje Leszek Gołąbiecki, prezes Unibep.

Unihouse jest producentem budynków modułowych w technologii drewnianej. Jako producent i dostawca ekologicznych mieszkań w budynkach wielorodzinnych firma realizuje procesy od projektu po wykończenie pod klucz, wytwarzając produkt kompleksowo, z uwzględnieniem instalacji elektrycznych, sanitarnych i wentylacyjnych.

Główne zalety technologii oferowanej przez Unihouse to przede wszystkim szybkość budowy, oszczędność kosztów inwestycji, bezpieczeństwo pożarowe, lekkość konstrukcji, dobra akustyka i izolacja cieplna. Konstrukcja szkieletowa zapewnia także niski ślad węglowy, ponieważ wykorzystywane drewno jest jedynym dostępnym materiałem budowlanym magazynującym CO2. Technologia doskonale sprawdza się w przypadku realizacji zróżnicowanych inwestycji, takich jak hotele, ośrodki wypoczynkowe, budynki wielorodzinne, akademiki czy budynki senioralne.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus