Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Budowa magazynu, hali pod wynajem: czy to dobry pomysł na biznes?

materiał partnera

Udostępnij

Popularność hal namiotowych rośnie, a w dużej mierze odpowiada za to nieprzeciętna wytrzymałość i funkcjonalność obiektów. Konstrukcje wzniesione w oparciu o gotowe moduły posiadają doskonałe parametry użytkowe. Nie bez znaczenia jest również krótki czas realizacji przedsięwzięcia. Bardzo często wystarczy zaledwie miesiąc, aby zakończyć inwestycję. To świetne rozwiązanie dla tych, którzy stawiają nie tylko na oszczędność czasu, ale również gotówki.

Budowa hali namiotowej pod wynajem wydaje się być rewelacyjnym pomysłem na biznes. Rośnie zapotrzebowanie na magazyny, a także obiekty rolnicze, czy przemysłowe. Istotne jest jednak to, aby pamiętać o kilku ważnych czynnikach, bez których osiągnięcie sukcesu stanie się niemożliwe. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, to zapoznaj się z dalszą częścią publikacji.

Budowa hali pod wynajem – o czym należy pamiętać?

Nie wszystkie obiekty pod wynajem przynoszą oczekiwane zyski. Stoją one puste długie miesiące, a nawet lata. Nierzadko jest to wynikiem błędów popełnionych przez inwestora. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wzniesieniu hali należy przeanalizować wiele różnych czynników. Wszystko po to, aby zmniejszyć ryzyko nieudanej inwestycji.

  • Technologia budowy

Coraz mniej osób decyduje się na wzniesienie hali murowanej czy drewnianej. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że tradycyjne technologie generują wysokie koszty. Potrzeba więc więcej czasu na to, by uzyskać zwrot z przedsięwzięcia. Na uwagę zasługuje także długi czas budowy. 

Znakomitą alternatywą są hale namiotowe rozpoznawalnych firm, takich jak Łukasiuk. Co interesujące, obiekty mogą zostać oddane do użytku już po 30 dniach od rozpoczęcia prac, co sprawia, że w szybkim tempie można zacząć generować pierwsze przychody. Szczegóły można znaleźć na stronie https://www.grupalukasiuk.pl/pl/

Montaż gotowych podzespołów odbywa się w każdych warunkach pogodowych, co stanowi niezaprzeczalną zaletę. Obiekty zaprojektowane przez specjalistów gwarantują optymalną wytrzymałość oraz ergonomię, a dzięki systematycznej konserwacji mogą posłużyć długie lata. Ogromnym atutem jest również oszczędność gotówki.

  • Lokalizacja

Planując budowę magazynu lub hali pod wynajem należy wziąć pod uwagę lokalizację. Pierwszym krokiem jest sprawdzenie, czy w danej okolicy odnotowuje się zapotrzebowanie na tego typu obiekty. Być może strzałem w dziesiątkę będzie wzniesienie konstrukcji blisko dzielnicy przemysłowej. Wiele zależy od grupy docelowej, ponieważ inne wymagania mają mechanicy samochodowi, a inne właściciele sklepów e-commerce.

Czasami warto jest skorzystać z pomocy doradcy, który przeprowadzić rzetelną analizę lokalnego rynku. Usługa generuje dodatkowy koszt, jednak pozwala zyskać o wiele więcej.

  • Powierzchnia

Nie można jednoznacznie powiedzieć, jaka powierzchnia będzie optymalna. Wiadome jest, że im większa konstrukcja, tym wyższy łączny koszt inwestycji. Jest to sporym problemem dla tych, którzy mają ograniczony budżet. 

W przypadku hal namiotowych sprawa jest prostsza, ponieważ istnieje możliwość sprawnej rozbudowy. W dowolnym momencie można podjąć decyzję o zwiększeniu powierzchni użytkowej, tak aby dostosować obiekt do rzeczywistych potrzeb rynkowych. Czyni to inwestycję bezpieczniejszą.

  • Funkcjonalność

Osoby ukierunkowane na wynajem długoterminowy bardzo często umożliwiają przystosowanie hali do indywidualnych wymagań. Wszystko po to, aby osiągnąć oczekiwany poziom funkcjonalności. 

Wdrożenie specjalistycznych systemów ma sens w przypadku, gdy oferta skierowana jest do najemców z konkretnej branży. Warto jednak zainwestować w system wentylacji, ogrzewania, ochrony przeciwpożarowej czy antywłamaniowej. 

  • Jakość konstrukcji

Przesadna oszczędność nigdy nie jest dobrym pomysłem. Nieuczciwi inwestorzy liczą, że nieświadomi najemcy wynajmą budynek w złym stanie technicznym. Podstawą jest, aby konstrukcja została wzniesiona z certyfikowanych materiałów spełniających restrykcyjne normy i standardy. Wynajmujący musi również pamiętać o regularnych przeglądach i konserwacji.