Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Jak założyć sklep internetowy?

materiał partnera

Udostępnij

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy może zdecydować się na założenie sklepu internetowego. Najważniejszy jest dobry produkt. Po ustaleniu planu działania zakładanie sklepu internetowego jest tylko formalnością. Działalność w e-commerce możesz rozkręcić w ramach ogólnodostępnych platform sprzedażowych lub założyć własny sklep internetowy. Co wybrać na początek? Sprawdź!

Zakładanie sklepu internetowego – krok po kroku

Założenie sklepu internetowego wymaga przede wszystkim dobrej organizacji czasu oraz planu działania. Poniżej znajdziesz kilka kroków, które pomogą Ci w uruchomieniu własnego biznesu w branży e-commerce.

  1. Ustal, co tak naprawdę chcesz sprzedawać. Uruchomienie sklepu online lub konta na platformie sprzedażowej nie wystarczy. Musisz pozyskać produkt, który będzie cieszyć się zainteresowaniem potencjalnych klientów.
  2. Wybierz platformę e-commerce dopasowaną do produktu i preferencji odnośnie do prowadzenia działalności tego typu. 
  3. Zaprojektuj intuicyjny interfejs sklepu online i zadbaj o poprawne wdrożenie projektu.
  4. Udostępnij klientom jak najwięcej możliwych form płatności i dostaw towaru.
  5. Zainwestuj w marketing!

Wbrew pozorom kluczowy jest wybór odpowiedniej platformy e-commerce. Więcej informacji o popularnych serwisach ułatwiających sprzedaż w internecie znajdziesz na stronie: https://taxology.co/pl/blog/platformy-e-commerce/.

Własny sklep internetowy – jak przyciągnąć uwagę klientów?

Branża e-commerce charakteryzuje się ogromną konkurencją rynkową. To powoduje, że rozkręcenie sprzedaży w nowym sklepie może być problematyczne. Uwagę potencjalnych nabywców możesz przyciągnąć na kilka sposobów:

  • zadbaj o dobre zdjęcia produktów (najlepiej packshoty) – im lepiej przedstawisz produkt sprzedawany online, tym większa szansa na rozkręcenie sprzedaży,
  • rozdawaj gratisy dla nowych klientów – takie działania zawsze przyciągają nabywców,
  • ustal przejrzyste warunki polityki cenowej,
  • zadbaj o przejrzystość strony sklepu internetowego,
  • dbaj o promocję i pozycjonowanie serwisu w wyszukiwarce Google.

Pamiętaj, że na sukces po założeniu sklepu internetowego wpływa wiele czynników. Wysoki współczynnik sprzedaży w stosunku do wejść na stronę to nie wszystko. Jeśli nie zadbasz o kwestie formalne: prędzej czy później pojawią się problemy, np. podatkowe. Aby tego uniknąć, możesz skorzystać ze specjalistycznego wsparcia biura podatkowego taxology.co/pl.

Zakładanie sklepu internetowego – czy to się opłaca? Podsumowanie

Proces zakładania sklepu internetowego bywa kosztowny. To często wydatek na poziomie od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Wiele zależy od tego, jaką platformę sprzedażową wybierzesz, a także jakie produkty będziesz sprzedawać. Niemniej jednak uruchomienie sklepu online w większości przypadków jest naprawdę opłacalne.

Wystarczy, że masz dobry plan działania, współpracujesz z biurem podatkowym, a także wiesz, skąd pozyskać produkty najwyższej jakości. To podstawa, aby rozpocząć skuteczne działania  i osiągać wysokie dochody po założeniu sklepu internetowego.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus