Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

NWZA Sygnis przyjęło program motywacyjny

Udostępnij

Akcjonariusze notowanej na NewConnect SYG (SYGNIS) przychylili się do propozycji Zarządu i na NZWA 26 marca przyjęli Program Motywacyjny dla osób pełniących w spółce funkcje kierownicze lub wykonujących dla spółki szczególnie istotne zadania. Nowym członkiem Rady Nadzorczej został wybrany Piotr Żyłka – doświadczony przedsiębiorca i inwestor, członek Rady Programowej COBIN Angels.

Akcjonariusze SYGNIS zdecydowali o uruchomieniu w spółce Programu Motywacyjnego, którego celem będzie zwiększenie zaangażowania kadry zarządzającej oraz innych kluczowych dla spółki osób w rozwój biznesu, w tym uzyskanie przez SYGNIS dobrych wyników finansowych.  W podjętej przez NWZA uchwale przyjęto, że objęte Programem osoby będą uprawnione do nabycia akcji SYGNIS S.A. po cenie 0,20 zł za jedną akcję, a łączna liczba akcji do nabycia przez ww. osoby w ramach Programu wynosi 295.200 akcji. Imienna lista osób oraz maksymalna liczba akcji, które będą mogły zostać nabyte przez poszczególne osoby zostanie ustalona przez Radę Nadzorczą SYGNIS S.A. do 31.05.2025 r. W ramach Programu Motywacyjnego jego uczestnicy będą nabywać akcje spółki od Andrzeja Burgs, największego akcjonariusza, a zarazem prezesa Zarządu SYGNIS S.A.

- Wysiłek całego zespołu SYGNIS doprowadził naszą spółkę do kolejnego etapu rozwoju, w którym nasze produkty i technologie osiągnęły gotowość do wejścia na nowe rynki lub sprzedaż naszych urządzeń do nowych sektorów lub kategorii klientów. Przed nami kolejne intensywne miesiące pracy, a szczególna rola w tym czasie przypadnie kadrze zarządzającej, której praca przekłada się bezpośrednio na naszą rynkową pozycję. Wierzę, że jej dotychczasowe oraz przyszłe zaangażowanie pozwoli z powodzeniem zwiększać wartość spółki w długim horyzoncie czasowym. Dziękuję Akcjonariuszom za zaufanie oraz wiarę w przyjętą przez nas strategię rozwoju, której fundamentem niezmiennie pozostaje rozwój produktów z flagowej linii DIW oraz zwiększenie ich sprzedaży, m.in. poprzez wejście do sektora przemysłowego – komentuje Andrzej Burgs, prezes Zarządu SYGNIS S.A.

Podczas wtorkowego NZWA dokonano także zmian w Radzie Nadzorczej SYGNIS. Z funkcji członkini Rady została odwołana Aleksandra Anklewicz. Nowym członkiem Rady Nadzorczej został wybrany Piotr Żyłka. To doświadczony przedsiębiorca i inwestor, członek Rady Programowej COBIN Angels. Jest prezesem grupy kapitałowej, a jednocześnie inwestorem w spółkach start-up. Przez 10 lat był prezesem Stowarzyszenia Oświatowego.

SYGNIS S.A., producent deeptechowego hardware’u w obszarze technologii addytywnych, z powodzeniem sprzedaje swoje autorskie produkty na rynku globalnym, a jej klientami są  m.in. Florida Institute of Technology, US Military Academy, Hutchinson, Technische Universität Dresden, McGill University, PIT-RADWAR. Dzięki unikalnemu modelowi biznesowemu SYGNIS umiejętnie łączy rozwój zaawansowanych technologicznie produktów własnych z realizacją nowych projektów badawczo-rozwojowych. Wizja spółki opiera się na komercjalizacji własnych technologii hardware z obszaru inżynierii materiałowej i fotoniki.

Flagową linią technologiczną stworzoną przez SYGNIS jest linia DIW – urządzeń pracujących w technologii Direct Ink Writing (DIW). Należą do niej m.in. rewolucyjna drukarka F-NIS, pozwalająca na druk z niemalże dowolnego jednoskładnikowego materiału półpłynnego, jak np. żywica, silikon, żele czy pasty ceramiczne oraz SYGPAST - hybrydowa drukarka do materiałów płynnych z systemem kontroli jakości w czasie rzeczywistym, która wejdzie do sprzedaży w tym roku. Również w 2024 roku SYGNIS  – poprzez swoją spółkę zależną Syglass Sp. z o.o. – komercjalizuje autorską, przełomową technologię SYGLASS. Oparte o nią urządzenie pozwala na produkcję preform światłowodowych wedle zadanego wzoru wykonanych z dwóch różnych rodzajów szkła, co otwiera możliwości dla szerokiej gamy zastosowań nieosiągalnych do tej pory, m.in. w branżach takich jak cyberbezpieczeństwo, medycyna czy fotonika.

Rozwój technologii addytywnych i materiałów z nimi związanych w ostatnich latach doprowadził do znaczącego zwiększenia opłacalności i możliwości zastosowania ich w przemyśle. Szybkie prototypowanie i wykorzystywanie nowych i bardziej efektywnych materiałów wprowadzają korzystne zmiany w poszczególnych branżach takich jak m.in.: przemysł lotniczy, motoryzacyjny, obronny, energetyczny i medyczny, co jest widocznie w procesach, łańcuchach dostaw, utrzymaniu ruchu czy gospodarce części zamiennych. Dynamikę rynku dla technologii opracowywanych przez SYGNIS należy mierzyć przez ich aplikacje. Dla technologii SYGLASS powiązane rynki aplikacyjne prognozują wzrosty, a CAGR dla poszczególnych branż wynosi: laserowa komunikacja satelitarna - 36%, układy scalone – 20%, terapie skórne – 16,6%, medyczne terapie światłowodowe – 6,1%.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus