Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

MLP Group wyemituje obligacje w ramach programu do wartości 50 mln euro

Udostępnij

Zarząd MLG (MLPGROUP) podjął uchwałę w sprawie ustanowienia programu emisji obligacji i zawarł umowę programową z bankiem Pekao oraz z Pekao Investment Banking dotyczącą programu emisji obligacji, poinformowała spółka. Maksymalna wartość programu emisji  została określona na 50 mln euro.

"Okres zapadalności obligacji wyemitowanych w ramach programu będzie nie dłuższy niż 10 lat. Wartość nominalna każdej obligacji emitowanej w ramach programu będzie wynosić 1 tys. euro lub wielokrotność tej kwoty. Umowa programowa została zawarta na czas nieoznaczony" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z umową, program emisji przewiduje emisję obligacji przez spółkę w wielu seriach na zasadach określonych w umowie do kwoty 50 mln euro, podano również.

"Umowa programowa umożliwia dokonywanie emisji obligacji w seriach oferowanych w ramach oferty prywatnej, w trybie proponowania nabycia zgodnie z art. 33 pkt 2 ustawy z dnia 15 stycznia 2015 r. o obligacjach. Obligacje będą mogły zostać wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu" - czytamy także.

MLP Group jest jednym z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. Specjalizuje się w projektach built-to-suit, pod określone potrzeby najemcy. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r. 

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+