Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Dom Maklerski Trigon zawiesza rekomendacje dla 17 spółek

Udostępnij

Podana 1 kwietnia wiadomość nie wydaje się być primaaprilisowym żartem. Zgodnie z informacją opublikowaną w biuletynie „Trigon Daily”, rekomendacje zostały zawieszone w związku ze zmianami kadrowymi.

Informacja może być tym większym zaskoczeniem, ponieważ 11 z 17 zawieszonych spółek analitycy DM Trigon do tej pory oceniali pozytywnie, rekomendując kupowanie ich akcji.

Być może eksperci muszą zrewidować swoje spojrzenie na spółki, w których w ostatnim czasie doszło do zmiany prezesów lub zarządów. Lista zawiera kilka spółek mających w akcjonariacie Skarb Państwa, gdzie mogliśmy obserwować roszady kadrowe. Do zmian w zarządzie doszło w PZU, w dalszym ciągu nie ma również decyzji dotyczącej prezesa Grupy LTS (LOTOS). Jednak zmiany władz dotyczyły także prywatnych przedsiębiorstw, jak w przypadku LPP, gdzie z funkcji wiceprezesa zarządu zrezygnował Piotr Dyka.

Bardziej prawdopodobną przyczyną zawieszenia rekomendacji wydaje się być jednak odejście dotychczasowej wiceszefowej departamentu analiz DM Trigon Hanny Kędziory do TFI Capital Partners. Do tej pory odpowiedzialna za sektory media, telekomunikacja, handel detaliczny oraz spółkę PZU od 1 kwietnia została nową współzarządzającą funduszem CP FIZ.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus