Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

BAH liczy na dwucyfrowy wzrost sprzedaży samochodów Jaguar i Land Rover w 2018 r.

Udostępnij

British Automotive Holding (BAH (BAHOLDING)) liczy na dwucyfrową dynamikę wzrostu sprzedaży samochodów Jaguar i Land Rover, poinformował wiceprezes Arkadiusz Miętkiewicz.

"Dane za pierwsze miesiące roku pokazują, że mamy potencjał, aby w 2018 r. osiągnąć dwucyfrową dynamikę wzrostu sprzedaży samochodów Jaguar i Land Rover. Sprzyja nam pozytywne otoczenie makroekonomiczne i stale rosnący rynek, szczególnie segmentu premium. Staramy się dotrzeć z naszą ofertą do coraz szerszego grona odbiorców, systematycznie ją wzbogacając. Rozwijamy m.in. sprzedaż samochodów do klientów flotowych, a także ofertę samochodów używanych z gwarancją" - powiedział Miętkiewicz, cytowany w komunikacie.

British Automotive Polska, generalny importer Jaguar Land Rover wchodzący w skład giełdowego holdingu, zwiększył w lutym br. sprzedaż samochodów Jaguar i Land Rover o 16% do 252 sztuk. Motorem napędowym sprzedaży jest ubiegłoroczny debiutant, Range Rover Velar, który w lutym odpowiadał za ponad 25% sprzedaży importerskiej, podano w komunikacie.

"By jeszcze skuteczniej pozyskiwać klientów i podnosić i tak wysoki poziom ich obsługi  modernizujemy nasze salony Jaguar Land Rover oraz budujemy nowe obiekty tej marki. Już w II kw. 2018 r. oddamy do użytkowania nowy obiekt Jaguar Land Rover w Warszawie – zlokalizowany przy ul. Wawelskiej showroom" - dodał wiceprezes.

Według niego, dobrym prognostykiem dla realizacji zamierzeń jest rosnące zainteresowanie ofertą JLR.

"Liczymy, że impulsem dla wzrostów sprzedaży będą również zaplanowane na 2018 r. premiery nowych modeli. Za nami jest już premiera pierwszego kompaktowego SUV-a marki Jaguar - E-Pace, w połowie roku do sprzedaży trafi też pierwszy w pełni elektryczny samochód Jaguar Land Rover - Jaguar I-Pace. Naszą ofertą uzupełniają też odnowione bestsellery Land Rover: Range Rover Sport i flagowy model Range Rover, po gruntownym i technologicznym face-liftingu,  w tym w wersji PHEV (plug-in hybrid)"- wskazał Miętkiewicz.

British Automotive Holding (BAH) poprzez spółki zależne, prowadzi na polskim rynku dystrybucję samochodów, części zamiennych i akcesoriów oraz kompleksową obsługę serwisową marek Jaguar, Land Rover i Aston Martin. Wchodzące w skład Grupy spółki są od 2003 r. generalnym importerem Jaguar Land Rover, bezpośrednim Dilerem (Direct Dealer) Aston Martin. Spółki z grupy prowadzą również działalność dilerską Jaguar Land Rover w Warszawie, Łodzi i Trójmieście.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus