Ronson Development Partner 2 - spółka zależna RON (RONSON) – podpisała umowę z Hochtief Polska na wybudowanie wielorodzinnego budynku mieszkalnego na 268 lokali w Poznaniu w ramach projektu Grunwald2, podał Ronson. Wartość umowy to 59,5 mln zł netto

"Przedmiotem umowy jest wybudowanie i uzyskanie ostatecznego pozwolenia na użytkowanie budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z jednym lokalem usługowym, dwukondygnacyjnym garażem podziemnym, naziemnymi miejscami postojowymi wraz z dojazdami, zagospodarowaniem terenu oraz infrastrukturą towarzyszącą, w Poznaniu przy ul. Świerzawskiej 5/7" – czytamy w komunikacie.

Wynagrodzenie należne Hochtief Polska z tytułu realizacji umowy wynosi 59 500 000 zł, do którego zostanie doliczony należny podatek VAT.

Prace budowlane zostaną rozpoczęte 7 czerwca 2018 r. a wykonanie przedmiotu umowy jest przewidziane na 31 maja 2020 r., podano także.

W ramach inwestycji powstanie 268 lokali dwu-, trzy- i czteropokojowych o metrażach od 35 do 90 m2 i łącznej powierzchni prawie 14 500 m2.

"W kwietniu rozpoczęliśmy przedsprzedaż mieszkań w pierwszym etapie tego wyczekiwanego przez klientów projektu. Inwestycja cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Niemal 30% ze 133 oferowanych lokali zostało już zarezerwowanych, co potwierdza duży potencjał naszego projektu wynikający z doskonałej struktury oferowanych mieszkań i bardzo dobrej lokalizacji" – powiedział dyrektor finansowy i członek zarządu Ronson Development Rami Geris, cytowany w komunikacie.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.