Zdaniem analityków PDM już teraz warto mieć jednak rękę na pulsie i zainteresować się niektórymi spośród notowanych na warszawskiej giełdzie akcji. W przygotowanym przez nich zestawieniu spółek, które w czerwcu powinny osiągnąć stopę zwrotu wyższą niż rynek znajdziemy jedną nowość, a mianowicie spółkę 4FM (4FUNMEDIA).

„Mocne wyniki finansowe za ’17 oraz za 1Q'18. (…) Prognozujemy EBITDA ’18 na poziomie 11.5 mln PLN przy wycenie 7.5 P/E i 4.5 EV/EBITDA. Mocne wzrosty w segmencie agencyjnym (promocja marek T-mobile oraz Showmaxx w ‘17) oraz w reklamie zewnętrznej. Zakup 100% spółki za PLN 5m prowadzącej działalność uzupełniającą dla 4FM (przełoży się na dalszy wzrost marży). Umowa z Polsat Biznes na pozyskiwanie reklam (potencjał wzrostu sprzedaży). Planom rozwojowym sprzyja rosnący rynek reklamy.” – czytamy w raporcie

Z wyjątkiem usuniętych akcji GRI (GINOROSSI) (w maju strata -23%), pozostała część portfela ekspertów pozostaje natomiast niezmieniona. Mimo, że nie wszystkim znajdującym się tam pozycjom udało się w poprzednim miesiącu pobić rynek, analitycy obstają przy swoich wyborach. Z najlepszym wynikiem maj zakończyły akcje DNP (DINOPL), zyskując +17%, natomiast drugie miejsce należało do TIM z wynikiem +6%. Nie obyło się jednak i bez stratnych pozycji. Akcje TXM straciły w ciągu miesiąca niemal 1/3 swojej wartości. Zespół PDM wierzy jednak w odbicie.

„W perspektywie ’18 prognozujemy wzrost marży (zwiększenie udziału importu do 70% w przeciągu 1.5 roku) w '18. Sprzyjające czynniki dla branży odzieżowej. Konsekwentnie realizowany plan naprawczy.” - wyjaśniają

Kolejny raz z nieco lepiej poradziła sobie cześć portfela, która ma zarabiać na spadkach. Wprawdzie ruch zgodny z przewidywaniami analityków obrało tylko 5 z 12 znajdujących się tam pozycji, jednak nie zabrakło również wysokich, dwucyfrowych stóp zwrotu. W zyski zmieniono bowiem spadki na kursach akcji PRC (PROCHNIK), SOL (SOLAR) oraz HUB (HUBSTYLE), zarabiając odpowiednio +33%, +25% i +20%. Co więcej, analitycy wierzą w dalsze przeceny na notowaniach tych spółek i pozostają one w zestawieniu na kolejny miesiąc.

Portfel opuszczają natomiast dwie pozostałe zyskowne „krótkie” pozycje z maja, czyli MIR (MIRACULUM) i SNX (SUNEX). Nie znajdziemy tam już również akcji LTS (LOTOS). Analitycy nie oczekują więc dalszych przecen na akcjach tych spółek.