Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Vivid Games: 'Mayhem Combat' juz dostępny na iOS, od 13 lipca na Android

Remigiusz Kościelny
Remigiusz Kościelny
Udostępnij

VVD (VIVID) udostępnił największą produkcję w swojej historii - grę "Mayhem Combat" dla klientów Apple App Store, podała spółka. Jednocześnie 13 lipca gra trafi do użytkowników urządzeń z systemem Android.

"'Mayhem Combat', największa produkcja w historii Vivid Games, od dziś dostępna jest w Apple App Store. To kolejna po 'Space Pioneer' premiera w tegorocznym kalendarzu wydawniczym bydgoskiej spółki. Innowacyjna bijatyka, wieloosobowa rozgrywka oraz wyjątkowa oprawa artystyczna to elementy, które gwarantują przyciągnięcie wiernej rzeszy fanów. W pierwszym tygodniu rozgrywek na zwycięzcę turnieju czeka nagroda w wysokości 1 tys. USD" - czytamy w komunikacie. 

"Mayhem Combat" opiera się na rozgrywkach multiplayerowych oferując kilka trybów gry: klasyczny 1v1, Tag Battle, oraz 10 osobowy "Mayhem Royale", posiada również kampanię dla jednego gracza. System walki zawierający unikalne ciosy specjalne dla każdej postaci, combosy oraz żywioły połączone z wyposażeniem gwarantuje różnorodność i dynamizm rozgrywek, podano także.

"Tworzenie innowacyjnych gier wymaga odwagi twórczej. Pracując nad tą grą, musieliśmy niektóre z jej elementów wykonywać wielokrotnie aby uzyskać pożądany efekt. Uważam, że osiągnęliśmy bardzo wiele - gra jest piękna, wciąga, angażuje i oferuje głębie rozgrywki i rozwoju wielu unikalnych postaci i broni. Tytuł jest naszym hołdem dla arcadowych bijatyk z lat 80. i 90". - powiedział product owner Mayhem Combat Mateusz Dzikowski, cytowany w komunikacie.

"'Mayhem Combat' to gra z ogromnym potencjałem komercyjnym. Tytuł dzięki wysokiej grywalności, rozbudowanym opcjom rozwoju postaci i wyposażenia, otrzymuje rekordowo wysokie oceny graczy i pnie się w rankingach popularności. Gra łączy w sobie wiedzę i doświadczenie, które zebraliśmy podczas ostatnich lat. Powstawała stosunkowo długo, jednak efekt końcowy jest tego wart. Dostępność wielu trybów multiplayer, w których gracze bezpośrednio rywalizują między sobą w walce o wartościowe nagrody będzie z pewnością jedną z dźwigni dalszego rozwoju" - dodał prezes Vivid Games Remigiusz Kościelny, cytowany w komunikacie.

Już 13 lipca "Mayhem Combat" trafi do użytkowników urządzeń z systemem Android za pośrednictwem sklepu Google Play. Kolejną tegoroczną premierą będą futurystyczne wyścigi "Gravity Rider", których debiut zapowiedziany został na sierpień, podsumowano w informacji.

Vivid Games S.A. działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit "Real Boxing". Vivid Games zadebiutował w 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+