Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+

Apator może przekroczyć prognozowany na 2018 r. wynik netto

Udostępnij

APT (APATOR) ocenia, że może przekroczyć prognozę na 2018 r. w zakresie skonsolidowanego wyniku netto, natomiast może nie osiągnąć założonego pułapu przychodów ze sprzedaży, poinformowali przedstawiciele spółki.

"Wyniki dowieziemy. Możemy się nieznacznie odchylić w sprzedaży [in minus]. Wynik netto z kolei w drugą stronę odchylimy [in plus]" - powiedział prezes Mirosław Klepacki podczas konferencji prasowej.

Prezes wyjaśnił, że oznacza to, iż w wyniku netto może być "siódemka z przodu", a przychody będą na poziomie "prawie 850 mln zł".

"Optymistycznie patrzymy na tę prognozę. Celujemy w górną granicę prognozy [w zakresie zysku netto]" - dodała dyrektor finansowy Małgorzata Mazurek.

Prognoza Apatora na ten rok zakładała od 65 mln zł do 70 mln zł skonsolidowanego zysku netto i od 850 mln zł do 880 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży. Zarząd zapowiedział, że w przyszłym roku spółka również opublikuje prognozę.

Przedstawiciele Apatora poinformowali także, że w tym roku capex grupy osiągnie ok. 50 mln zł, a w kolejnych dwóch latach będzie - zgodnie z ogłoszoną strategią - wyższy o ok. 20 mln zł rocznie.

Grupa Apator specjalizuje się w obszarze aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, a także systemów IT. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+
Biznesradar bez reklam? Sprawdź Biznesradar+