Hitachi Capital Polska, wiodący dostawca kompleksowych usług leasingowych, podwyższył cenę w wezwaniu na akcje Prime Car Management do 18,05 zł za akcję z 12,09 zł poprzednio. Inwestorzy mogą składać zapisy do sprzedaży akcji PCM w wezwaniu ogłoszonym przez Hitachi Capital Polska do 22 lutego br.

– Zdecydowaliśmy się podnieść cenę w wezwaniu na Prime Car Management, aby usatysfakcjonować naszą propozycją zarówno inwestorów indywidualnych, jak i inwestorów instytucjonalnych. Proponowane przez nas 18,05 zł za akcję stanowi 49,3 proc. premii wobec poprzedniej ceny. Naszym zdaniem to atrakcyjna propozycja, która odzwierciedla wartość godziwą spółki i jest dobrą okazją dla akcjonariuszy do wyjścia z inwestycji. Istotne jest również to, że jesteśmy silnym finansowo inwestorem strategicznym, który daje spółce szansę na lepszą przyszłość. – mówi Eric van Vliet, prezes Zarządu Hitachi Capital Polska.

W ramach wezwania trwającego do 22 lutego br., Hitachi Capital Polska chce nabyć 100 proc. akcji Prime Car Management. Minimalny próg dojścia wezwania do skutku został ustalony na 66 proc. akcji. Przewidywanym dniem zawarcia transakcji na GPW jest 27 lutego br., a dniem rozliczenia transakcji przez KDPW jest 4 marca br.

 

UOKiK daje zielone światło dla przejęcia

6 lutego br. Hitachi Capital Polska otrzymał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie Prime Car Management. Uzyskanie pozwolenia regulatora było jednym z głównych warunków wezwania i jest ważnym krokiem w kierunku zawarcia transakcji. Ponadto Hitachi Capital Polska właśnie zakończył proces due diligence spółki. Po przejęciu Prime Car Management, Hitachi Capital zwiększy flotę w Polsce do 45 tys. pojazdów, a tym samym stanie się największą w kraju firmą zarządzającą flotą samochodową.

Rolę wyłącznego doradcy finansowego oraz pośredniczącego w wezwaniu ogłoszonym przez Hitachi Capital Polska pełni Santander Bank Polska – Santander Biuro Maklerskie. W skład konsorcjum przyjmującego zapisy od inwestorów detalicznych wchodzi również Dom Maklerski mBanku S.A. i Dom Maklerski BOŚ S.A.