Spółka zależna od BAH (BAHOLDING), BA Car Rental podpisała z Surprice Rentals term sheet dotyczący ustalenia warunków rozszerzenia współpracy. Spółki analizują możliwość zawarcia umowy franczyzy w zakresie wynajmu samochodów pod marką "Surprice Car Rentals" na terenie Niemiec.

Intencją BACR i Surprice jest ulokowanie w pierwszej kolejności (przed sezonem wakacyjnym 2020) wypożyczalni samochodów przy co najmniej 4 lotniskach, przed sezonem 2021 przy co najmniej 8 lotniskach, w trzecim roku działania przy co najmniej 12 lotniskach, a w czwartym roku działania przy co najmniej 16 lotniskach. Po uzgodnieniu wszystkich warunków współpracy umowa franczyzy będzie zawarta na okres 5 lat z możliwością jej automatycznego przedłużania co kolejne 5 lat” – czytamy w komunikacie

BA Car Rental ma wyłączność na prowadzenie negocjacji dotyczących umowy franczyzy do 31 maja 2020 r.

Pod koniec maja spółka informowała o podpisaniu z Surprice Rentals umowy franczyzy dotyczącej prowadzenia wypożyczalni pod nazwą Surprice Car Rentals w Czechach. Natomiast w lutym, spółka BAH zawarła analogiczną umowę na prowadzenie wypożyczalni samochodów w Polsce.