Selvita Inc. z siedzibą w Cambridge, Massachusetts przedłużyła i znacząco rozszerzyła zakres umowy na usługi badawczo-rozwojowe świadczone w obszarze chemii medycznej zawartej z University of California, w San Francisco (UCSF).

Trwająca od trzech lat współpraca z Instytutem Chorób Neurodegeneracyjnych na University of California w San Francisco, obejmowała wsparcie z zakresu chemii medycznej, w tym syntezę chemiczną, oczyszczanie, określenie struktury oraz czystości związków o potencjalnym zastosowaniu w leczeniu chorób neurodegeneracyjnych.

Rozszerzenie współpracy zakłada przedłużenie kontraktu na kolejne trzy lata oraz znaczące zwiększenie zespołu realizującego badania w obszarze chemii medycznej i analizy ADME.

 - Jesteśmy zachwyceni faktem, iż tak znana i szanowana instytucja badawcza, jak University of California, zdecydowała się na kontynuację współpracy z SLV (SELVITA). Przedłużenie i zarazem znaczące rozszerzenie tej współpracy stanowi potwierdzenie naszego doświadczenia i możliwości wspierania naszych klientów w projektach z zakresu odkrywania leków. Nie możemy się doczekać dalszych efektów tej owocnej współpracy – mówi Andrzej Nieradka, wiceprezes ds. rozwoju biznesu Selvita Inc., odpowiedzialny za zarządzanie projektem z UCSF.

Oddział sprzedażowy Selvity na Zachodnim Wybrzeżu USA rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2015 r. Jego siedziba znajduje się w San Bruno, w Kalifornii.