Skarbiec TFI sfinalizował proces rejestracji PPK. Oferta Towarzystwa jest już dostępna na portalu Moje PPK. 

„Będziemy dążyć do tego, aby subfundusze zdefiniowanej daty zarządzane przez Skarbiec TFI były produktem o możliwie najwyższej jakości zarówno w sposobie zarządzania, jak i obsłudze – tak dla pracodawcy, jak i dla pracownika" – deklaruje Anna Milewska, Prezes Zarządu SKH (SKARBIEC) i Skarbiec TFI.

Zgodnie z zapowiedziami Anny Milewskiej Skarbiec TFI zamierza zdobyć pozycję wiodącego podmiotu na rynku PPK wśród niezależnych TFI.

"Skarbiec TFI na rynku PPK wyróżnia się dwiema podstawowymi cechami: po pierwsze ma prawie 22-letnie doświadczenie w zarządzaniu różnymi instrumentami finansowymi, a po drugie, jeżeli popatrzymy na to, w co głównie będą inwestować swoje aktywa fundusze zarządzane w ramach PPK (akcje polskie, akcje zagraniczne i obligacje skarbowe), to wyniki osiągane przez Skarbiec TFI zarówno w średnim, jak i długim terminie są wyróżniające się na tle konkurencji." – podkreśla Anna Milewska.

„Naszą mocną stroną jest niewątpliwie wysokiej klasy zespół zarządzających funduszami, którzy za swoją pracę wielokrotnie byli nagradzani przez niezależne media i firmy badające rynek TFI” – dodaje Prezes Towarzystwa.
Skarbiec PPK Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty tworzy osiem "subfunduszy zdefiniowanej daty" w rozumieniu Ustawy o PPK.

Skarbiec PPK SFIO będzie oferowany wszystkim przedsiębiorcom, którzy chcą mieć pełne wsparcie przy wdrożeniu PPK.

„Chcemy ograniczyć rolę pracodawcy do wdrożenia systemu, naliczania składek i archiwizacji dokumentacji. Pracownik poprzez swój system transakcyjny będzie mógł dokonać zmiany Funduszy Zdefiniowanej Daty, zmienić wysokość składki czy swoje dane osobowe, nie będzie musiał biegać do pracodawcy z każdym dokumentem” – mówi Przemysław Jaworski, dyrektor ds. komunikacji inwestycyjnej Skarbiec TFI.

„To jednak nie wszystko. W zależności od potrzeb pracodawcy będziemy organizować szkolenia, przesyłać cykliczne komentarze, na temat PPK. Będziemy prowadzić lekką formę edukacji informując o tym, co dzieje się na rynku kapitałowym i jak to wpływa na wycenę funduszy inwestycyjnych” – zapowiada Jaworski.