DRAGO entertainment, producent gier, koncentrujący się na tworzeniu ambitnych symulatorów oraz większej gry FPS/survival, opublikował w serwisie Steam pierwsze materiały swojej najnowszej produkcji – Food Truck Simulator. Gra wpisuje się w zdobywający coraz większą popularność gatunek symulatorów. To drugi z pięciu mniejszych tytułów, zapowiedzianych przez spółkę w 2019 roku.

- Prezentujemy pierwsze materiały z gry Food Truck Simulator. Tym razem gracz wcieli się w rolę właściciela starego food trucka. Dzięki środkom pozyskanym ze sprzedaży posiłków będzie odnawiał, modernizował i rozwijał pojazd oraz rozszerzał obszar prowadzonej działalności. W miarę rozwijania biznesu uzyska dostęp do coraz większego i ciekawszego menu, które pozwoli mu dostosować ofertę dla zróżnicowanej grupy odbiorców oraz ich preferencji. – mówi Lucjan Mikociak, współzałożyciel DRAGO entertainment.

Food Truck Simulator to drugi – po Gas Station Simulator – mniejszy tytuł, który w ostatnim czasie prezentuje spółka. Do końca roku, na platformę Steam trafią kolejne trzy zapowiedzi symulatorów.

O kolejności ich produkcji zdecydują gracze. – Oceny, reakcje i komentarze graczy, pozwolą nam poznać ich oczekiwania wobec każdej z produkcji i dadzą nam wskazówki na co powinniśmy zwrócić uwagę tworząc konkretny tytuł. W naszej ocenie każdy z pięciu projektów ma potencjał na zbudowanie dużej społeczności użytkowników, zanim tytuł trafi do sprzedaży. Dziś, wszystkie mniejsze tytuły traktujemy na równi.  – informuje Joanna Tynor, prezes DRAGO entertainment.

We wrześniu na platfomę Steam trafiła zapowiedź Gas Station Simulator. Gracz musi odbudować zdezelowaną stację benzynową, która wymaga kapitalnego remontu oraz zadbać o jej wyposażenie, wprowadzić sprzedaż podstawowych towarów potrzebnych kierowcom oraz kontynuować rozbudowę stacji o dalsze usługi i towary, by zwiększyć jej atrakcyjność.

Przy komercjalizacji mniejszych projektów spółka będzie współpracować z MOV (MOVIEGAMES) – notowanym na NewConnect producentem i wydawcą gier, który jest udziałowcem DRAGO.