Prowadzenie działalności gospodarczej jest jedną  z tych dziedzin, które nastręczają przedsiębiorstwom, szczególnie tym, które dopiero rozpoczynają działalność, wielu trudności. Szereg formalności sprawia, że wielu przedsiębiorców zniechęca się już na starcie. Podobnie wygląda to w przypadku finansowania dla firm, tyle że rozwój przedsiębiorstwa i zapewnienie stabilnej pozycji na rynku bywa jeszcze trudniejsze, niż rozpoczęcie działalności.

Prowadzenie działalności gospodarczej jest jedną  z tych dziedzin, które nastręczają przedsiębiorstwom, szczególnie tym, które dopiero rozpoczynają działalność, wielu trudności. Szereg formalności sprawia, że wielu przedsiębiorców zniechęca się już na starcie. Podobnie wygląda to w przypadku finansowania dla firm, tyle że rozwój przedsiębiorstwa i zapewnienie stabilnej pozycji na rynku bywa jeszcze trudniejsze, niż rozpoczęcie działalności.

1. Finansowanie dla firm: zdolność kredytowa

2. Kredyt dla przedsiębiorstw: czy branża ma znaczenie?

Jedni kierują się chęcią pokrycia bieżących wydatków, inni chęcią rozwinięcia biznesu. Jednak szczegółowa analiza sytuacji przedsiębiorcy może wiązać się z tym, że otrzymane finanse nie pozwolą w pełni pokryć wszystkich planów. Zanim postarasz się o kredyt, porównaj oferty: https://www.czerwona-skarbonka.pl/faktoring-porownanie-firm-faktoringowych/

1. Finansowanie dla firm: zdolność kredytowa

Na samą myśl o zebraniu niezbędnych dokumentów dostajesz zawrotów głowy? Jeśli kierujesz indywidualną działalnością, powinieneś wiedzieć, że bank weźmie pod uwagę zarówno Twoje osobiste, jak i firmowe zobowiązania. To one wpłynął na ostateczną ocenę wiarygodności, jak i ewentualną wartość otrzymanego kredytu.

Bank skupi się na czynnikach tj.: wiek, wykształcenie, status majątkowy, stan cywilny, a także liczba osób, które pozostają na utrzymaniu przedsiębiorcy zwracającego się o pomoc finansową. Oprócz zdolności kredytowej, będą więc liczyły się te wszystkie czynniki, a także konkurencyjność firmy na rynku, a nawet kompetencje (kwalifikacje) kadry pracowniczej, jeśli taka jest zatrudniona. Warto być na to przygotowanym, aby nie narazić się na niepotrzebny stres i rozczarowanie. 

W poszukiwaniu właściwej oferty, może pomóc ranking kredytów dla firm, dostępny np. tutaj: https://domkredytowy.pl/ranking-kredytow-dla-firm/.

2. Kredyt dla przedsiębiorstw: czy branża ma znaczenie?

Liczy się przede wszystkim wartość taka jak regularność i stabilność dochodów, a także opłacanie w terminie podatków oraz innych zobowiązań finansowych. Jednak nie jest tajemnicą, że również rodzaj prowadzonej działalności nie pozostaje bez znaczenia. Szczególnie, jeśli działalność jest otwierana sezonowo. Właściciel takiej działalności powinien liczyć się z tym, że firma, która okresowo zawiesza swoje działanie zazwyczaj oceniana jest gorzej przez instytucje bankowe.

Chodzi oczywiście o ustalenie pozycji firmy na rynku, przewidywanie ewentualnych wahań w przyszłości - biznesu np. gastronomiczne lub motoryzacyjne, potrafią być nieprzewidywalne, co bank z pewnością weźmie pod uwagę.