Błyskawiczne wdrożenie innowacyjnej technologii

Startup Development House otrzymał prośbę od firmy Grace Lake Partners (GLP), dotyczącą stworzenia systemu, który pomógłby unikać rozpowszechniania się koronawirusa. Covid-19 jest chorobą zakaźną. Wirus przenosi się głównie drogą kropelkową, dlatego łatwo rozprzestrzenia się w miejscach, gdzie są skupiska ludzi. Wprowadzenie zakazów gromadzenia mocno ograniczyło życie społeczne i utrudniło normalne funkcjonowanie. Stworzenie aplikacji SocialHealth to rozwiązanie dla wszystkich pacjentów, którzy w trudnym czasie pandemii, nie mają możliwości w normalnych warunkach wybrać się do lekarza. Dzięki niej możliwe jest przeprowadzenie videorozmowy ze specjalistą, bez wychodzenia z domu. Zaaranżowana zdalnie konsultacja pozwala na wystawienie recepty w formie cyfrowej. Od otrzymania zlecenia do momentu wdrożenia systemu minęło mniej niż dwa tygodnie! Zastosowany projekt był innowacją w Nigerii. 

Zastosowanie odpowiednich metod receptą na szybkie działanie

Gdy sytuacja wymaga tego, by stworzyć program w jak najkrótszym czasie, należy powziąć odpowiednie środki. Z pewnością ważną kwestię stanowi doświadczenie i umiejętność kreowania rozwiązań IT specyficznych dla startupów. Należy dokładnie zbadać, czego oczekuje klient. Dostosować odpowiednie technologie do prototypowania. Trzeba powziąć działania, pomagające zaprojektować aplikację, która będzie przede wszystkim funkcjonalna i stworzona w jak najkrótszym czasie. Sytuacja wymaga tego, żeby skupić się na jej prawidłowym działaniu i błyskawicznym wdrożeniu. W tym przypadku design i funkcje poboczne nie są kwestią priorytetową. 

Bezpieczeństwo i chronienie danych użytkowników

Aplikacja SocialHealth nie jest ściągana na telefon przez Google Play ani App Store, została stworzona w systemie Progressive web app. Uruchamia się jak zwykła strona internetowa, przejawiając funkcje natywnej aplikacji mobilnej. Funkcje rejestracji, planowania wizyt, opisywania objawów i wydawania recept są jak najbardziej uproszczone. Do przeprowadzenia konsultacji online wystarczy słabe łącze internetowe. Bazując na kompetencjach w zakresie wprowadzania innowacyjnych projektów dla korporacji, udało się stworzyć bezpieczną i wygodną aplikację w tak krótkim czasie! Połączenie i dane użytkowników są szyfrowane. 

Technologiczne rozwiązanie w walce z pandemią

Nigeria to najliczniej zaludnione państwo Afryki. Nie tylko Covid-19 jest utrapieniem mieszkańców. Inne choroby zakaźne również stanowią problem. Ważną kwestią jest, by ograniczyć wizyty pacjentów. Konsultacje, które nie wymagają specjalistycznych badań, mogą być przeprowadzane zdalnie, co znacząco odciąży przychodnie szpitalne. Przemieszczanie ludności powinno być ograniczone do minimum. Wizyty online to odpowiedź na obecną sytuację związaną z pandemią. Świadczenie usług w systemie zdalnym jest nowym trendem ułatwiającym życie. Nie tylko branża lekarska potrzebuje tego typu rozwiązań. Gałęzie gospodarki, które korzystają z możliwości, jakie daje cyfryzacja, są lepiej przygotowane na obecny kryzys, przenosząc część działań do przestrzeni wirtualnej, mogą wciąż sprawnie funkcjonować. Firmy, które jeszcze nie zastosowały tego typu innowacji, mają możliwość znaleźć partnera, który zaprojektuje i wdroży odpowiedni dla nich program, co będzie stanowiło szansę na dalsze funkcjonowanie w tych nietypowych czasach. 

Jak wybrać odpowiednią firmę do współpracy?

W zależności od potrzeb z partnerem IT możemy związać się na długi okres, dlatego warto wybrać firmę, której można zaufać. Jak znaleźć kompetentnego zleceniobiorcę? Z pewnością ważną kwestię stanowi portfolio. Przeglądając zrealizowane przez firmę zlecenia, możemy nabyć pewność, że będziemy współpracować z osobami, które mają doświadczenie w rozwiązywaniu kwestii dotyczących wprowadzania innowacji w startupach, jak i stosowania nowoczesnych technologii w większych przedsiębiorstwach. Elastyczne podejście, szybki czas realizacji projektów, to ważne cechy, które pomagają sprostać oczekiwaniom biznesowym i dostosować się do obecnie panującej sytuacji. Wybór powinien paść na zespół, który zrzesza doświadczonych specjalistów. Współpracując ze sobą, przeprowadzą projekt od początku do końca, dogrywając wszystkie niezbędne części, tak, by gotowy produkt był kompletny i nie wymagał dodatkowej pracy osób z zewnątrz. Powierzenie projektu do wykonania teamowi, w skład którego wchodzą fachowcy, prowadzący poszczególne zadania, będzie gwarancją połączenia ich kompetencji i stworzenia spójnej całości.

Kolejnym zagadnieniem jest doświadczenie we współpracy z zagranicznymi klientami. Dobra komunikacja, umiejętność kompleksowej pracy zdalnej plus szczególne ukierunkowanie na kwestie bezpieczeństwa to cechy, które prowadzą do efektywnego działania, ciągłości we współpracy i satysfakcji z usług. 

W obecnych czasach stosowanie szybkiego prototypowania jest elementem kluczowym. Odchodzi się od standardowych procedur IT, które zajmują wiele czasu. Ważniejsze jest dostosowanie się do wymagań rynku i chwili, zapewnienie pomocy zleceniodawcy przez szczegółowe ustalenie jego potrzeb i błyskawiczna odpowiedź w postaci działania.