Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus

Photon Energy rozpoczyna budowę elektrowni fotowoltaicznych na Węgrzech

Udostępnij
  • PEN (PHOTON) rozpoczął działania zmierzające do uruchomienia dziesięciu elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy 14,1 MWp w miejscowości Püspökladány, na Węgrzech.
  • Po uruchomieniu tego projektu łączna moc portfela elektrowni na Węgrzech zwiększy się do 49,2 MWp, a globalnie do 88,7 MWp.
  • Spółka oczekuje, że po uruchomieniu planowanym w IV kwartale 2020 r., elektrownie będą generowały ok. 20 GWh zielonej energii rocznie.
  • Przychody grupy, dzięki podłączoniu dzisięciu nowych elektrowni, wzrosną w skali roku o 1,936 mln EUR.

- Po niedawnym ogłoszeniu rozpoczęcia budowy dwóch elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy
14 MWp w Australii, rozpoczynamy budowę kolejnych dziesięciu elektrowni o skali przemysłowej
na Węgrzech. Po zakończeniu projektu, które planowane jest w IV kwartale bieżącego roku, łączna moc portfela elektrowni węgierskich zwiększy się do 49,1 MWp, a globalnie do 88,6 MWp - powiedział
Georg Hotar, CEO Photon Energy.

Grupa będzie obsługiwać elektrownie za pośrednictwem czterech spółek projektowych, w pełni od niej zależnych, posiadających łącznie dziesięć koncesji w ramach systemu wsparcia METÁR. Pięć licencji uprawnia każdą elektrownię do sprzedaży energii elektrycznej na rynku spot w ramach taryfy gwarantowanej w wysokości 33 360 HUF za MWh (około 96,6 EUR za MWh) przez 15 lat i 5 miesięcy, przy maksymalnej zatwierdzonej i wspieranej produkcji 29 955 MWh na licencję. Pozostałe pięć licencji uprawnia każdą elektrownię do takiej samej taryfy gwarantowanej na 17 lat i 11 miesięcy, przy maksymalnej zatwierdzonej i wspieranej produkcji wynoszącej 34 813 MWh na licencję. Całkowite roczne przychody wszystkich dziesięciu elektrowni mają wynieść 1,936 mln EUR.

Elektrownie zostaną wybudowane na terenie o powierzchni 19,8 ha. Będą generować ok. 20 GWh energii rocznie, która trafi do sieci należącej do E.ON Tiszántúli Áramhálózati.

Photon Energy, działając w modelu EPC, zaprojektuje instalacje, dostarczy niezbędną technologię
PV, a po zakończeniu prac instalacyjnych i podłączeniu elektrowni będzie świadczyć usługi O&M, polegające na długoterminowym zarządzaniu i serwisie aktywów.

Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus
Biznesradar bez reklam? Sprawdź BR Plus