Wschodząca gwiazda

„Piłka wciąż w grze” została zatytułowana rekomendacja DM Millennium dla AGO (AGORA). Analitycy oceniają, że mimo dotkliwych konsekwencji pandemii, spółka ma szansę powrócić na ścieżkę zysków, a jej akcje – wzrostów.

Te pierwsze, mają zgodnie z przedstawionymi prognozami, pojawić się ponownie w 2022 r. Specjaliści sądzą bowiem, że obostrzenia dotyczące kin (segment Film i książka odpowiadał w ubiegłym roku za niemal połowę przychodów spółki) potrwają aż do wiosny przyszłego roku i dopiero wówczas będzie można mówić o stopniowym powrocie do normalności.

Drugim najmocniej dotkniętym przez kryzys segmentem była reklama zewnętrza. Tutaj poprawa ma się pojawić już w 2020 r., ale odbudowa przychodów do ubiegłorocznego poziomu również zabierze spółce przynajmniej dwa lata.

Eksperci oceniają jednak, że stabilności finansowa Agory nie zagrożona, a spółka sprawnie redukuje koszty i posiada relatywnie małe zadłużenie oraz stabilny strumień przepływów operacyjnych. Obudowa wyników zajmie jednak trochę czasu, w związku z czym obniżyli wycenę dla spółki z 23,9 zł do 18,1 zł na akcję. W dalszym ciągu mówimy jednak o blisko 50% potencjalne do wzrostu.

Potencjalni liderzy wzrostu

W poszukiwaniu ciekawych rekomendacji opuszczamy indeks sWIG80 i udajemy się w grono największych. Analitycy Ipopema Securities widzą bowiem potencjał do wzrostów w akcjach PZU, natomiast Dom Maklerski mBanku stawia na PEO (PEKAO).

Nieznacznie więcej, biorąc pod uwagę aktualne notowania może przynieść inwestycja w akcje ubezpieczyciela. Eksperci oceniają, że wprawdzie ekspozycja na sektor bankowy będzie ciążyć grupie, ale wysoka rentowności podstawowego biznesu pozwoli utrzymać dwucyfrowy zwrot na kapitale (ROE). Jak to zwykle bywa w przypadku PZU, odniesiono się także do kwestii dywidend.

Zespół Ipopema Securities oczekuje, że w przyszłym roku do akcjonariuszy spółki trafi dywidenda równa 2,07 zł na akcję, a w 2022 r. będzie to 2,48 zł. Podkreślono, że około 8% stopa dywidendy, w środowisku niskich stóp procentowych wygląda szczególnie atrakcyjnie.

Bank Pekao jest natomiast jednym z sektorowych faworytów DM mBanku. Akcje spółki wyceniono na 68,9 zł, co na ten moment daje przeszło 25% potencjał do wzrostu.

„W obliczu słabości wyniku odsetkowego zwracamy uwagę na silny wynik poza odsetkowy Pekao, który w 2019 roku wyniósł aż 35%. Co więcej w naszych prognozach zakładamy, że bank chociaż częściowo będzie chciał odrobić kolejne cięcie stóp poprzez zwiększenie części opłat i prowizji. (…) Uważamy, że koszt ryzyka w Pekao w 2020 roku powinien znajdować się także poniżej średniej ze względu na odporny na stresy korporacyjny portfel kredytowy. W 2021 r. zakłady wysoką dywidendę, zawierającą 75% zysku netto z 2019 roku” – czytamy w rekomendacji

Jeszcze więcej, bo o niemal 1/3 mogą podrożeć zdaniem specjalistów PKO Securities akcje ECH (ECHO). Wycena na poziomie 5,1 zł to jednak jedyna upubliczniona przez spółkę informacja.

Znak zapytania

Notowania CIE (CIECH) mają za sobą burzliwe miesiące, a patrząc na wydane w czerwcu rekomendacje analityków, w kolejnych miesiącach możliwy jest niemal każdy scenariusz. Może z wyjątkiem znaczących przecen.

Po ponad 15% spadkach w czerwcu, nawet jednoznacznie negatywne zalecenia, jak „sprzedaj” i „redukuj” są w tym momencie sygnowane cenami docelowymi powyżej aktualnych notowań. Najniższej, bo na 32,3 zł wycenili papiery spółki eksperci BDM. W rekomendacji z pierwszej połowy miesiąca mogliśmy przeczytać o rozczarowujących wynikach pierwszego kwartału, ryzyku spadku wolumenów sprzedaży sody i rosnącym zadłużeniu spółki.

Skąd więc wysokie ceny docelowe na poziomie 40,3 zł (PKO), a nawet 44,43 zł za akcję (Santander BM)? Rekomendacje nie zostały niestety upublicznione, możemy więc jedynie spekulować. Tropem może okazać się uchwalony skup 14,61% akcji własnych za maksymalnie 346,5 mln zł. Z kolei zespół DM Trigon nie wyklucza (chociaż nie w najbliższym czasie) potencjalnego wezwania i wycofania spółki z giełdy.

 

Powyższy tekst stanowi skrót wymienionych niżej rekomendacji. Pełne wersje raportów lub ich skrócone wersje zawierające informacje wymagane przez Rozporządzenie Delegowane Komisji (UE) 2016/95S z dnia 9 marca 2016 r, są dostępne pod wskazanymi adresami:

Spółka Data rekomendacji Godzina upublicznienia Instytucja Link
AGO (AGORA) 30.06.2020 11:00 DM Millennium

https://www.millenniumdm.eu/

PZU 16.06.2020 08:00 Ipopema Securities https://www.infostrefa.com/
PEO (PEKAO) 03.06.2020

08:25

DM mBank https://www.mdm.pl/
ECH (ECHO) 05.06.2020 - PKO Securities https://www.echo.com.pl/

CIE (CIECH)

10.06.2020 08:00 BDM https://www.bdm.pl/
CIE (CIECH) 04.06.2020 - Santander BM https://www.ciechgroup.com/