Sprzedaż pakietu jest konsekwencją umowy wstępnej, zawartej pod koniec 2019 roku, w ramach której strony uzgodniły jednostkową cenę akcji spółki na 1,50 zł.

Transakcja, która została uzgodniona pod koniec ubiegłego roku i zrealizowana dziś, była obliczona na podzielenie się w ramach kadry menedżerskiej wartością, ale również odpowiedzialnością za rozwój Grupy IPE (IPOPEMA). Jarosław Wikaliński pełni funkcję prezesa IPOPEMA TFI od 2007 roku. Rola IPOPEMA TFI w ramach Grupy znacząco wzrosła w ciągu ostatnich miesięcy m.in. w konsekwencji pozyskania istotnych aktywów pod zarządzaniem.

– Jestem bardzo zadowolony, że miałem możliwość dołączenia do długoterminowych, strategicznych inwestorów w Ipopemie – mówi Jarosław Wikalinski – i tak też podchodzę do inwestycji w akcje naszej firmy. Nie zamierzam zbywać akcji w przewidywalnej perspektywie. Zdaję sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na mnie spoczywa, ale głęboko wierzę, że IPOPEMA TFI i cała Grupa IPOPEMA spełni długoterminowe oczekiwania pokładane przez naszych akcjonariuszy. Zarządzamy pieniędzmi najbardziej renomowanych klientów instytucjonalnych, codziennie powiększamy grupę klientów indywidualnych, które zaufały naszej organizacji. Jesteśmy z tego dumni, ale odczuwamy ogromną odpowiedzialność – podkreśla prezes IPOPEMA TFI.

Potwierdza to Jacek Lewandowski – Dzisiejsza transakcja nie zmienia liczby akcji w posiadaniu kadry menedżerskiej Ipopemy. IPOPEMA TFI jest obecnie największą firmą zarządzającą funduszami rynku niepublicznego w Polsce z 58 mld zł. Cieszy mnie, że rola IPOPEMA stabilnie rośnie na polskim rynku oferując profesjonalne usługi dla rosnącej bazy klientów – mówi Jacek Lewandowski.

Jacek Lewandowski założył Dom Inwestycyjny IPOPEMA w maju 2003 roku, a w 2005 zbudował Dom Maklerski IPOPEMA, który w 2006 r. przejął kompetencje Domu Inwestycyjnego. Od marca 2005 r. pełni funkcję prezesa IPOPEMA Securities S.A.