Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła Dokument Informacyjny spółki Atomic Jelly i podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do obrotu w alternatywnym rynku NewConnect akcji producenta i wydawcy gier komputerowych. W dniu debiutu do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 2.582.500 akcji zwykłych na okaziciela serii A o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Rolę autoryzowanego doradcy pełni ABISTEMA Kancelaria Doradcza sp. z o.o.  

- Z satysfakcją informuję, że Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła Dokument Informacyjny Atomic Jelly. Tym samym nasza spółka jest coraz bliżej debiutu na NewConnect. Aktualnie  ustalamy pierwszy dzień  notowań. Liczymy na dołączenie do grona spółek publicznych już w lutym. Debiut z pewnością będzie istotnym krokiem w rozwoju naszego studia – informuje Bartosz Rakowski, prezes zarządu Atomic Jelly SA.

W procesie upublicznienia Atomic Jelly spółkę wspiera Autoryzowany Doradca ABISTEMA Kancelaria Doradcza sp. z o.o.

Studio z grupy PLW (PLAYWAY) produkuje i wydaje gry wideo z gatunku symulatorów. Aktualnie spółka koncentruje się na dwóch produkcjach, których premiery odbędą się jeszcze 2021 roku. Mowa o Space Mechanic Simulator oraz Truck Mechanic: Dangerous Paths. Pierwszy tytuł to symulator kosmicznego mechanika skoncentrowany na naprawie promów i stacji kosmicznych. Akcja gry odbywa się w kosmosie na orbitach Marsa, Ziemi i Księżyca. Atomic Jelly pełni przy tym projekcie rolę wydawcy, producentem gry jest Tomas Jelonek Studio. Truck Mechanic: Dangerous Paths to gra łącząca w sobie kilka gatunków. Jest to zarówno zaawansowany symulator mechanika samochodowego, ale i gra eksploracyjna z rozbudowanymi wątkami fabularnymi, w której gracze mają za zadanie pokonać niebezpieczne drogi Ameryki Południowej. – Wishlisty tytułów budują się dynamicznie. Liczymy na dalsze zainteresowanie naszymi grami. Staramy się dopracowywać w nich każdy szczegół, aby efekt końcowy był zadowalający dla odbiorców. – mówi prezes zarządu Atomic Jelly SA.

W 2019 roku w ramach kampanii crowdfundingowej spółka pozyskała od inwestorów 2,4 mln zł. – Staramy się na bieżąco rozwijać naszą działalność. Aktualnie na zaawansowanym etapie mamy kilka bardzo dobrze dopracowanych i obiecujących preprodukcji. Produkcje będą stopniowo prezentowane już w pierwszej połowie tego roku. – dodaje Bartosz Rakowski.