• PEN (PHOTON) zwiększa swoje udziały w projekcie farmy fotowoltaicznej Maryvale poprzez wymianę aktywów z firmą Canadian Solar. Photon Energy zajmie się samodzielnie rozwojem projektu farmy Maryvale o mocy 160 MWp, z kolei firma Canadian Solar zajmie się dalszym dewelopmentem farm fotowoltaicznych Suntop2 oraz Gunning.
  • Farma Maryvale jest zlokalizowana w centralno-zachodniej części regionu Orana (Australia Zachodnia) w Strefie Energii Odnawialnej, której celem jest zwiększenie mocy z czystych źródeł o 3 GW. Projekt farmy uzyskał pozwolenie na budowę i jest na etapie najbardziej zaawansowanym z trzech projektów farm.
  • Zwiększenie udziałów oznacza możliwość większego zaangażowania Photon Energy w projekcie po zakończeniu fazy przygotowania projektu do budowy.
  • Photon Energy i Canadian Solar współpracowały wcześniej przy projekcie farmy fotowoltaicznej Suntop1 o mocy 189 MWp oraz farmy Gunnedah o mocy 150 MWp. W przypadku obu projektów, po zakończeniu prac związanych z uzyskaniem pozwoleń, Photon Energy sprzedał swoje udziały firmie Canadian Solar, która zajęła się budową tych farm.

Jesteśmy bardzo podekscytowani perspektywą kontynuacji prac nad przygotowaniem projektu Farmy Maryvale aż do etapu rozpoczęcia jego budowy. Dzięki zwiększeniu naszych udziałów w projekcie o 65% udało nam się zoptymalizować naszą pozycję oraz zmaksymalizować możliwość zaangażowania w dalsze działania, takie jak EPC i O&M - powiedział Michael Gartner, dyrektor zarządzający Photon Energy w Australii i dyrektor technologiczny w Grupie Photon Energy.

Zgodnie z warunkami umowy, Photon Energy wymienił swoje 49% udziałów w farmie fotowoltaicznej Gunning Solar o mocy 220 MWP oraz 25% udziałów w farmie Suntop2 o mocy 200MWp na 51% udziałów firmy Canadian Solar w farmie Maryvale.

Obecnie spółka posiada 65% udziałów w projekcie Maryvale i będzie współpracować ze swoim lokalnym partnerem (który ma pozostałe 35% udziałów) celem dokończenia prac nad przygotowaniem dokumentacji projektowej i studiów przyłączeniowych do sieci. Spółka spodziewa się, że zajmie to około sześciu miesięcy, po czym zostanie podpisana umowa przyłączeniowa, która powinna zostać zawarta
w ciągu 12 miesięcy.