MLS (MLSYSTEM), jeden z globalnych liderów rynku BIPV (eng. Building Integrated Photovoltaics), podpisał umowę o wartości blisko 10 mln zł na dostarczenie instalacji BIPV w formie żaluzji, fasad wentylowanych, świetlików oraz produktów klasycznej fotowoltaiki. Kontrakt dotyczy kompleksu obiektów zlokalizowanych w Oławie i okolicach, w tym Galerii Oławskiej, będącej największą galerią handlową w regionie.

W ostatnim czasie spółka podpisała również umowę, której przedmiotem jest dostarczenie szkła laminowanego z nadrukiem oraz konstrukcji fasady wentylowanej do budynku Malmö University Orkanen Library. Łączna powierzchnia szkła to 5 tys. m2.

- Rozwiązania szklane w budownictwie nie stanowią już jedynie o wartości estetycznej budynków, a ich rola wykracza poza konwencjonalne funkcje konstrukcyjne. Zastosowanie innowacyjnych modułów fotowoltaicznych w postaci żaluzji, fasad wentylowanych czy świetlików oferuje połączenie atrakcyjnej barwy, nowej formy architektonicznej z technologią produkcji energii.  Wychodzi to naprzeciw modzie na ekologiczne budownictwo oraz wpisuje się w coraz bardziej rygorystyczne wymagania formalno- prawne w zakresie efektywności energetycznej nowo powstających i modernizowanych budynków - komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.

W ostatnim czasie ML System podpisał również umowę, której przedmiotem jest dostarczenie szkła laminowanego z nadrukiem oraz konstrukcji fasady wentylowanej do budynku Malmö University Orkanen Library. Jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów architektonicznych w Malmö. Zamawiającym jest Fasadglas Bäcklin AB.

- Szkło, ze względu na swoją strukturę i nadruk, tworzy ciekawy efekt „iluzji optycznej” i zmienia swój wygląd w zależności od pogody i kąta, z którego patrzymy na fasadę. Przemieszczając się, można zaobserwować, że fasada „żyje”. Łączna powierzchnia szkła to 5 tys. m2 - podkreśla Dawid Cycoń.